Aktuálně - Čtyři základní školy žádají o sedm dotačních projektů za 12 milionů korun

Čtyři základní školy žádají o sedm dotačních projektů za 12 milionů korun

Celkem sedm projektů, v jejichž rámci se mají modernizovat části čtyř žateckých základních škol, podpoří město Žatec. Předfinancování projektů z Integrovaného regionálního operačního programu schválili v únoru zastupitelé města, k realizaci by mělo dojít v průběhu letošního léta či podzimu.

Základní škola v ulici Petra Bezruče připravila dva projekty v celkové hodnotě 3 miliony korun. Modernizace školní družiny zajistí vybavení družiny novým nábytkem, ale také pomůže s rekonstrukcí podlahy či pořízení moderní techniky, jako je interaktivní tabule. Modernizace polytechnické učebny pak zajistí nové vybavení dílen, a to nejen nábytkem, ale třeba i nářadím a dalšími pomůckami.

Město se zavázalo předfinancovat také dva projekty Základní školy Jižní v celkové hodnotě 5 milionů korun, a to Cvičnou žákovskou kuchyni a Ateliér a uměleckou dílnu. Díky dotačnímu projektu získá škola nově rekonstruované a vybavené učebny.

Z prostředků IROP a díky předfinancování městem připravuje dva projekty za celkem 3 miliony také ZŠ na náměstí 28. října. První záměr se týká modernizace vybavení učeben, druhý obnovy výpočetní techniky. Konkrétně se jedná o vybavení sedmi učeben digitálními pomůckami a nové IT zařízení do tří odborných učeben. Jde například o digitální pomůcky, které lze využít pro badatelství, přírodní vědy, jazyky, ale i pro práci s virtuální realitou.

Sedmým podpořeným projektem je Čtenářská dílna na ZŠ v Komenského aleji, kdy se počítá s výdaji 1 milion korun. Součástí projektu je nákup nového nábytku, ale také moderního vybavení, jako jsou elektronické čtečky, tablety, interaktivní panel, sluchátka či audioknihy. (kas)

Datum vložení: 26. 3. 2024 8:19
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2024 8:22