Aktuálně - Den seniorů ve Staré papírně přinesl zábavu i poučení

Den seniorů ve Staré papírně přinesl zábavu i poučení

Den seniorů připravilo město Žatec ve spolupráci s dalšími partnery včera ve Staré papírně už popáté. Odpolední blok padesátku přítomných seniorů pobavil, ale také přinesl řadu důležitých informací.

Akci pořádá město tradičně ke Dni seniorů, který se slaví 1. října. Při té příležitosti připravuje program, jenž má nejen pobavit, ale také představit různé služby a spolky, které seniorům pomáhají. V současné době byly důležité například informace o financích, nákladech na energie a bydlení. Pomoc a radu v této souvislosti nabídly pracovnice Úřadu práce ČR a Sociálního centra pro rodinu Žatec, využít lze ale i další úřady a organizace působící v Žatci.

Všechny přítomné pozdravila ve Staré papírně i starostka Žatce Zdeňka Hamousová. „Město dlouhodobě vaše aktivity podporuje, protože si to zasloužíte. Některé věci jsou pro vás aktuální a zajímavé. V každém případě se opatrujte a radujte se, že tu můžeme být všichni společně,“ řekla starostka přítomným seniorům.

Vedle vzdělávací části měl Den seniorů i blok zábavy a nechybělo občerstvení. Seniory velmi zaujala přednáška Evy Kapicové ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří s praktickými ukázkami z kurzu procvičování paměti. Na ní navázala Alena Císařová a ukázala, jak správně používat trekingové hole. O přestávce následoval kvíz o hodnotné ceny, jež motivovaly všechny přítomné k maximálnímu úsilí o co nejlepší odpovědi. Po přestávce vystoupil Pavel Barták a Lilian Malkina z divadla Hnedle vedle s pásmem vtipných historek, prokládaných starými dobrými hity jako Život je jen náhoda nebo Pramínek vlasů

Nejdůležitějším poselstvím celého odpoledne byl vzkaz města i dalších organizace seniorům ze Žatce: Ať mají potíže jakékoliv, nejsou na ně sami! Je řada míst, kam se mohou obrátit kvůli pomoci či radě. (kas)

Datum vložení: 12. 10. 2022 10:23
Datum poslední aktualizace: 12. 10. 2022 10:33