Aktuálně - Desítky stromů, nové záhony i louky. Žatec bude ještě zelenější

Nové stromy u řeky

K výsadbě i výsevu nové zeleně došlo v minulých týdnech na mnoha místech Žatce. Například nových stromů bylo vysazeno celkem 85.

Nejvíce nových stromů bylo vysázeno v aleji u židovského hřbitova nebo v parku Macerka, kde 10 nových stromů nahradilo vykácené dřeviny. Celkem 15 nových stromů, konkrétně buků, babyk a bílých topolů, nechalo město vysázet u cyklostezky v prostoru mezi zimovištěm vodního ptactva a halou Sever. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu tam muselo být před časem pokáceno několik vzrostlých topolů, místo nich nově rostou buky. „Je připravena výsadba dalších dřevin na území Žatce, s ní ale můžeme pokračovat kvůli vegetačním podmínkám zase až na podzim,“ řekla pracovnice péče o zeleň městského úřadu Martina Mrázková.

V nejbližších dnech a týdnech se budou ve městě vysazovat třeba keře, nové sazenice květin nebo upravovat trávníky. Zahradnická firma z Rakovníka například na přelomu května a června zajistí novou květinovou výzdobu na kruhových objezdech u Kauflandu a u Benziny v Plzeňské ulici nebo osází nové záhony před poliklinikou.

Mají vzniknout také nové louky na území města, které se přidají k těm, jež byly založené loni. „Jejich smyslem je vznik přírodních lučních porostů přímo ve městě, které se nebudou sekat. Chceme také vyzkoušet nový postup při sekání trávy, kdy první seč se provede všude, ale některé další seče se na různých místech vynechají. Hlavním důvodem je zadržování vody ve městě. Jde o určitý pokus, který vyhodnotíme a uvidíme, zda v tom budeme pokračovat i v dalších letech,“ dodala Martina Mrázková. Tomáš Kassal

Datum vložení: 21. 5. 2021 8:02
Datum poslední aktualizace: 21. 5. 2021 8:03