Aktuálně - Dobrovolníci vysázeli na sídlišti Jih desítky nových stromů

Dobrovolníci vysázeli na sídlišti Jih desítky nových stromů

Sedmatřicet nových stromů roste od víkendu na jihu Žatce v ulicích Lípová a Javorová. Vysázeli je tam dobrovolníci ve spolupráci s městem, organizací Sázíme stromy a za sponzorské podpory firmy Solar Turbines.

Vysázeno bylo symbolicky 18 lip srdčitých v Lípové ulicí a 19 stromů javoru mléč v Javorové ulici. „Celá akce probíhala ve spolupráci s organizací Sázíme stromy, která zajistila stromy od sponzorů a následně je věnovala městu. Sázení se ujalo několik dobrovolníků, kterým děkujeme za pomoc,“ řekla Martina Mrázková, jež má na městském úřadě na starosti péči o zeleň.

Samotný výsaz stromů nestál město nic. Žatec ale bude dál zajišťovat údržbu v podobě zalévání a zahradnických prací. Stejný model si město a nezisková organizace Sázíme stromy s firmou Solar Turbines vyzkoušely už loni, kdy za jejich pomoci vysázeli dobrovolníci třicet listnatých stromů u cyklostezky u řeky. (kas)

Datum vložení: 21. 11. 2022 10:16
Datum poslední aktualizace: 21. 11. 2022 10:18