Aktuálně - Dopravní omezení kvůli opravám inženýrských sítí v roce 2024

Dopravní omezení kvůli opravám inženýrských sítí v roce 2024

Koordinační schůzka zástupců města Žatec a správců inženýrských sítí v závěru loňského roku naznačila, že se letos chystá několik významných investic, při jejichž provádění budou nutná dopravní omezení.

Konkrétní termíny a rozsah uzavírek či dopravních omezení se budou teprve upřesňovat. Základní přehled přinášíme už nyní jako upozornění na akce, jež v roce 2024 nejspíše způsobí komplikace v dopravě.

Nejvíce významných investic chystá v Žatci Severočeská vodárenská společnost, která plánuje:

- rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Tyršově ulici mezi ulicemi Pražská a Fügnerova;

- rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Husově ulici v úseku od kruhového objezdu pod muzeem po křižovatku s ulicí Studentská nebo Sv. Čecha. Jde o první etapu prací v Husově ulici, práce mají pokračovat i v následujících letech;

- rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Rooseveltova v úseku od vlakového nádraží po most Belojanise;

- rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Hálkova.

V Husově ulici se letos počítá také s rekonstrukcí plynovodu, a to v úseku ulic Sv. Čecha a O. Březiny.

Město Žatec se již nyní začíná připravovat na to, že po dokončení prací na rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Husově ulici zajistí opravu veřejného osvětlení a opravu povrchu silnice. Nové povrchy bude město provádět také po skončení prací SVS v ulicích Rooseveltově a Hálkově. (kas)

Datum vložení: 10. 1. 2024 7:39
Datum poslední aktualizace: 10. 1. 2024 7:45