Aktuálně - Gymnázium Žatec pomohlo s překladem prohlídky radniční věže

Gymnázium Žatec pomohlo s překladem prohlídky radniční věže

Městský úřad Žatec se snaží dlouhodobě spolupracovat se základními i středními školami na nejrůznějších projektech. Snaží se tak žáky a studenty zapojovat do dění ve městě a posilovat jejich patriotismus.

Jednou z posledních takových spoluprací bylo společně s Gymnáziem Žatec vypracovat překlady do anglického a německého jazyka pro prohlídku na radniční věži „Žatec v proměnách času“. Pracovníci turistického informačního centra vypracovali k tématu každého patra shrnutí nejdůležitějších událostí a zajímavostí a Gymnázium Žatec pak pomohlo s jejich překladem. Do budoucna by měla taková brožura sloužit jednak jako průvodce pro zahraniční turisty a jednak jako shrnutí toho nejdůležitějšího z historie města v jednom materiálu ve třech jazycích.

Město Žatec děkuje gymnáziu za ochotu pomoci s tímto projektem a za pomoc s dalším zlepšením služeb pro turisty a občany. (tk)

Datum vložení: 28. 11. 2023 8:15
Datum poslední aktualizace: 28. 11. 2023 8:17