Aktuálně - Manželé Novákovi slavili zlatou svatbu

Manželé Novákovi slavili zlatou svatbu

Žatecká radnice, sobota 6. dubna. V ten den v roce 1974 Zdeňka a Miroslav Novákovi vstoupili do stavu manželského. A ve stejné budově a ve stejný den, ale v roce 2024, si manželé se svou rodinou zopakovali manželský slib po 50 letech.

Zlatá svatba byla pro manžele Novákovi velkou, a překvapivou událostí. „Všechno to připravily děti, my o tom vůbec nevěděli. Ale povedlo se jim to,“ říkali potěšeně i dojatě paní Zdeňka a pan Miroslav.

Na radnici ke zlaté svatbě je totiž dopravila historická auta. A u obřadu jim pak asistovali všichni nejbližší, tedy pravnouče, dvě vnoučata, dvě děti a jejich rodiny i další příbuzní.

K významnému jubileu manželům Novákovým poblahopřál starosta Žatce Radim Laibl. „Díky vám víme, že věčná láska, krásné manželství a šťastný rodinný život nejsou jen pohádkou, ale opravdovou skutečností. Dovolte mi vám popřát spoustu dalších krásných dnů, které spolu budete žít, pevné a dlouhé zdraví. Buďte dál svým dlouholetým vztahem příkladem nejen pro vaši rodinu, ale i pro ostatní,“ řekl manželům starosta při obnově manželského slibu. A zároveň projevil přání, aby se všichni znovu sešli za deset let při oslavě diamantové svatby. (kas)

Datum vložení: 8. 4. 2024 9:42
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2024 7:12