Aktuálně - Město poděkovalo školám a školkám za pomoc s výzdobou náměstí Svobody

Město poděkovalo školám a školkám za pomoc s výzdobou náměstí Svobody

Rozsvícením vánoční výzdoby v centru města vyvrcholil včera program první adventní neděle, který připravilo Městské divadlo Žatec s dalšími partnery a organizacemi.

Součástí programu bylo poděkování města základním a mateřským základním školám i dalším vzdělávacím organizacím, které se podílely na vánoční výzdobě náměstí Svobody. Za nazdobení stromků a mís v centru poděkovaly dětem a učitelkám či vychovatelkám místostarostka Jaroslava Veselá a pracovnice městského úřadu Drahomíra Beranová. Obě také vyhlásily odměny za zdobení, což znamená pro základní školy 5 tisíc korun na školní potřeby, pro mateřské školy pak 3 tisíce korun, když zdobily jednu mísu, nebo 4 tisíce za dvě ozdobené mísy. Peníze opět slouží na školní potřeby.

Součástí adventního programu byla řada hudebních vystoupení, o většinu se postaraly právě žatecké školy a školky včetně ZUŠ, jejíž sbor Camerata navodil slavnostní atmosféru krátce před rozsvícením vánoční výzdoby. Ta se rozzářila poté, co k tomu odpočítáním dala pokyn skupina dětí na pódiu pod vedením starosty Radima Laibla. Ještě předtím vánočnímu stromu požehnal liběšický farář otec Vilém a připomněl tak křesťanskou symboliku Vánoc.

Adventní program v centru Žatce pokračuje v dalších dnech a týdnech. Už ve středu 6. prosince se představí oblíbený Vánoční kamion. Na neděli 10. prosince je připraven program, jehož vrcholem bude Mikulášská nadílka, 17. prosince proběhne 3. adventní neděle. (kas)

Datum vložení: 4. 12. 2023 10:18
Datum poslední aktualizace: 4. 12. 2023 10:20