Aktuálně - Na jihu města vznikne během léta 130 nových parkovacích míst

Na jihu města vznikne během léta 130 nových parkovacích míst

Dvě nová parkoviště pro celkem 130 aut vzniknou v příštích měsících v jižní části města.

V ulici Vrchlického už začala stavba nového parkovacího prostoru pro 40 vozidel za druhým panelovým domem, sloužit má hlavně jeho obyvatelům. Parkoviště má být dokončené v červnu.

Další parkovací prostor se začne stavět v ulici Stavbařů, a to na poli proti vjezdu do Lípové ulice. Práce začnou v květnu a skončit by měly v srpnu. Parkoviště pro devět desítek vozidel postaví společnost  Metrostav DIZ, která vyhrála výběrové řízení s cenou 6,8 milionu korun včetně DPH.

Vjíždět na parkovací plochu se bude právě z křižovatky ulic Stavbařů a Lípová po nové dlážděné komunikaci. U vjezdu bude umístěn systém závor s rozpoznáváním registračních značek. „Parkoviště je navržené tak, aby se případně mohlo v budoucnu zpoplatnit. Zatím k tomu ale ještě nedojde. Bude záležet i na tom, jak se podaří vyřešit zkapacitnění parkovacích ploch v ostatních částech lokality,“ vysvětlil starosta Žatce Radim Laibl.

Z jeho slov vyplývá, že město se chystá na Jihu připravovat další parkovací místa. Nová parkoviště mají postupně vznikat i v dalších částech Žatce, nejvíce pokročily přípravy parkovacích ploch v Podměstí, konkrétně pod Nákladní ulicí a za garážemi u Plzeňské ulice. (kas)

Datum vložení: 16. 4. 2024 9:38
Datum poslední aktualizace: 16. 4. 2024 9:40