Aktuálně - Opilého řidiče, který boural a utekl, strážníci zadrželi a předali policistům

Opilého řidiče, který boural a utekl, strážníci zadrželi a předali policistům

Neobvyklá dopravní nehoda zaměstnala v neděli večer městskou i státní policii v Žatci. Řidič osobního auta havaroval v Nákladní ulici poblíž Libočanské branky, z místa nehody pak utekl. Během patnácti minut jej ale hlídka strážníků zadržela.

Oznámení o nehodě motorového vozidla, jehož řidič z místa dopravní nehody v Nákladní ulici utekl neznámo kam, převzali strážníci na služebně v neděli 26. února v 18.30 hodin. Na místě se spojily hlídky Městské policie Žatec a Policie ČR.

„Na základě výpovědí svědků dopravní nehody bylo zjištěno, že řidič motorového vozidla tovární značky Volkswagen projížděl po uvedené ulici a v místě pod hradbami, v těsné blízkosti ulice Branka, nezvládl řízení svého vozidla a havaroval. Podle svědků z vozidla vystoupil řidič, který byl ve zjevně podnapilém stavu a následně z místa havárie utekl směrem do Podměstí. Na základě zjištěného popisu řidiče se hlídka městské policie vydala pátrat po uvedeném muži. Podezřelého, který odpovídal popisu, se podařilo hlídce městské policie nalézt v 18.43 hod. v ulici Třebízského. Muž jevil známky silné podnapilosti a po zjištění totožnosti se hlídce městské policie k útěku od havarovaného vozidla doznal,“ popsal hledání řidiče ředitel městské policie Miroslav Solar.

Vzhledem k zjištěným skutečnostem strážníci řidiče zadrželi a předali Policii ČR, která havárii vozidla vyšetřuje. Dechová zkouška ke zjištění alkoholu naměřila u muže 2,66 promile alkoholu.

„Jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Pevně ale věřím, že řidič bude tvrdě potrestán za svůj přečin. Řídit pod vlivem alkoholu není nic jiného než dobrovolné šílenství. Nejen, že řidič ohrožuje sebe, ale hlavně kohokoliv, kdo v té době mohl zrovna přecházet po přechodu vozovku. Děkuji svědkům i strážníkům, jak svědomitě dělají svoji práci!“ poděkoval starosta Žatce Radim Laibl. (red)

Datum vložení: 28. 2. 2023 9:49
Datum poslední aktualizace: 28. 2. 2023 9:51