Aktuálně - Představení Žatce a krajiny žateckého chmele v Paříži

Představení Žatce a krajiny žateckého chmele v Paříži

Představitelé města Žatce a zástupci Svazu pěstitelů chmele ČR prezentovali před týdnem v Paříži Žatec a krajinu žateckého chmele, tedy nedávno zapsaný statek na Seznam světového dědictví UNESCO.

Prezentace proběhla na české ambasádě v Paříž během 24. zasedání členských států Úmluvy o světovém dědictví za účasti Michala Fleischmanna, velvyslance ČR ve Francii. Žatečtí zástupci se celé akce zúčastnili díky pozvání Jiřiny Valentové, která je v Paříži stálou zástupkyní ČR pro záležitosti UNESCO.

Žatec zastupovali starosta Radim Laibl, radní města Marcel Kollmann a Petr Antoni a koordinátorka pro světové dědictví Olga Bukovičová. Za Svaz pěstitelů chmele ČR se setkání zúčastnili předseda Luboš Hejda a tajemník svazu Michal Kovařík.

Žatecká delegace představila výstavu a výstupy dosavadních projektů, jež prezentují nově zapsanou památku světového dědictví UNESCO. Chmelaři poskytovali informace o Žateckém chmelu, který nese značku chráněného označení původu EU. Akce byla hojně navštívená zástupci členských států Úmluvy, překvapením večera byla účast samotného ředitele Centra světového dědictví pana Lazare Assoma.

V rámci návštěvy žatecké delegace na české ambasádě proběhlo jednání zástupců města a Svazu pěstitelů chmele s velvyslancem o možnostech budoucí spolupráce. Starosta města ocenil možnosti prezentace na prestižní akci a zároveň pozval zástupce ambasády na největší žateckou slavnost, na  Dočesnou. (ob, kas)

Datum vložení: 29. 11. 2023 11:53
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2023 11:54