Aktuálně - S úklidem města pomohou odsouzení k obecně prospěšným pracem

S úklidem města pomohou odsouzení k obecně prospěšným pracem

Město Žatec uzavřelo dohodu s Probační a mediační službou ČR a může využívat služby lidí, kteří byli odsouzeni k výkonu obecně prospěšných prací. Žatci začnou pomáhat od 1. března 2023.

Obecně prospěšné práce jsou alternativním trestem, který spočívá v povinnosti odsouzeného provést práce k obecně prospěšným účelům, a to například ve prospěch státu, obce či kraje, ale třeba i ve prospěch různých organizací. Obecně prospěšné práce jsou odsouzeným ukládány pouze za přečiny, tedy mírnější porušení zákona.

Po dohodě s Probační a mediační službou začne Žatec využívat práci několika takto odsouzených každý měsíc. „Počítáme s tím, že u nás půjde vždy o několik jednotlivců, kterým byly obecně prospěšné práce uloženy. Budeme je chtít využívat především k úklidu ulic a veřejných míst,“ vysvětlil starosta Žatce Radim Laibl.

Spolupráce už v minulosti fungovala a služeb lidí, odsouzených k obecně prospěšným pracem, městský úřad využíval. Nyní dochází k nové dohodě. (kas)

Datum vložení: 22. 2. 2023 8:56
Datum poslední aktualizace: 22. 2. 2023 12:43