Aktuálně - Ve Dvořákově ulici budou platit nová pravidla pro parkování

Ve Dvořákově ulici budou platit nová pravidla pro parkování

Nové dopravní značky a vodorovné dopravní značení upraví v nejbližších týdnech provoz ve Dvořákově ulici. Smyslem dopravní změny je zajištění průjezdu i parkování vozidel v souladu s dopravními předpisy.

Opatření obecné povahy, které stanovuje systém parkování ve Dvořákově ulici, vydal 4. ledna Odbor dopravně správních agend v Žatci, jenž vykonává státní správu v oboru dopravy v rámci městského úřadu. Přestože nařízení vydává orgán státní správy, konkrétní opatření vycházejí z požadavku samosprávy a samotných občanů. O problematickém parkování ve Dvořákově ulici se diskutuje několik let. V průběhu roku 2023 se proto uskutečnilo několik setkání zástupců města, odborníků a občanů, výsledkem je právě nové dopravní značení. K němu už vydal souhlasné stanovisko také dopravní inspektorát Policie ČR.

Po instalaci nového dopravního značení bude ve Dvořákově ulici pět desítek parkovacích míst. Bude zajištěn prostor pro zásobování obchodů i nemovitostí, neboť na některých místech už nebude možné stát, ale jen zastavit na omezenou dobu. Vzniknou přesně vyznačena parkovací místa, což zabrání současnému parkování „na divoko“. Nejvýraznější změnou asi je zákaz parkování v prostoru před vchodem do bývalé husitské bašty, kde je na zemi vyznačen někdejší středověký kostel.

Dosavadní jednosměrný průjezd Dvořákovou ulicí zůstane zachován.   (kas)

Datum vložení: 11. 1. 2024 8:18
Datum poslední aktualizace: 11. 1. 2024 8:19