Aktuálně - Vítání občánků zaplnilo obřadní síň radnice

Vítání občánků zaplnilo obřadní síň radnice

Slavnostní vítání nových žateckých občánků proběhlo dnes na žatecké radnici. Matrikářky městského úřadu pozvaly k obřadu rodiče 25 dětí, z nichž 18 se slavnostního setkání zúčastnilo. S nimi přišli i další příbuzní, například babičky a dědečkové.

Děti, které se narodily loni na podzim, přivítal do života v Žatci starosta Radim Laibl. „Vítám s upřímnou radostí vaši ratolest do života a věřím, že bude vyrůstat k radosti a štěstí svých rodičů, s úctou a láskou ke své krásné zemi a k místu, kde budou žít. Byl bych moc rád, kdyby to bylo město Žatec,“ řekl starosta.

Vítání občánků pořádá Městský úřad Žatec několikrát ročně. Další se uskuteční 11. března, kdy budou zváni rodiče s dětmi, jež se narodily v listopadu a prosinci loňského roku. Přípravu slavnostního obřadu usnadní, když matrikářky ví, kolik rodičů se dětmi se akce zúčastní – jako tomu bylo právě dnes.

Městský úřad žádá rodiče dětí, jež se narodily v listopadu a prosinci a mají trvalý pobyt v Žatci a jeho místních částech, aby svou účast na vítání občánků potvrdili na telefonních číslech 415 736 306 nebo 415 736 307. (kas)

Datum vložení: 25. 2. 2023 13:32
Datum poslední aktualizace: 25. 2. 2023 13:37