Aktuálně - Začátek Adventu v Žatci si tisíce lidí užily v příjemné atmosféře

Začátek Adventu v Žatci si tisíce lidí užily v příjemné atmosféře

Rozsvícením vánoční výzdoby v centru města vyvrcholil včera program první adventní neděle v Žatci.

Adventní atmosféru navodily jako první děti z mateřských škol, které se střídaly na pódiu před radnicí se svými písničkami a básničkami. Starosta Radim Laibl ocenil zástupce žateckých základních škol, jež se postaraly o nazdobení stromečků v podloubí kolem náměstí Svobody. Každá z oceněných škol dostala pro své žáky poukaz na 5 tisíc korun na kancelářské potřeby.

Program pokračoval vystoupením Základní umělecké školy a zpěváka Jakuba Machuldy i slavnostním rozsvícením vánočního stromu a vánoční výzdoby.

Po celé odpoledne se mohli návštěvníci centra, jichž byly řádově tisíce, občerstvovat a bavit u řady stánků, čehož také lidé s chutí využívali. První adventní neděle tak proběhla v příjemné atmosféře. (kas)

Datum vložení: 28. 11. 2022 10:32
Datum poslední aktualizace: 28. 11. 2022 10:35