Aktuálně - Základní školy usilují o dotace na modernizaci učeben za více než 24 milionů Kč

Ilustrační foto

Miliony korun mají pomoci s rozvojem žateckých základních škol. Základní škola nám. 28. října a ZŠ Jižní podávají dohromady 5 žádostí o dotaci na modernizaci učeben za více než 24 milionů korun.

Podání žádostí schválili na svém zářijovém jednání zastupitelé města. Slíbili tím, že městský rozpočet zajistí předfinancování všech projektů a zároveň se postará o spoluúčast ve výši 10 procent uznatelných nákladů. Dotace chtějí školy získat z IROP (Integrovaný regionální operační program), projekty jsou součástí Strategického rámce MAP Podbořansko – Žatecko.

Základní škola na náměstí 28. října usiluje díky dotaci o projekty Modernizace školních družin (celkové náklady jsou odhadovány na 6 milionů Kč) a Dílny a polytechnika (5,5 milionu Kč), které by měly být hotové v roce 2024. Projekt Odborná učebna kybernetiky (6 milionů Kč) se má provádět převážně během letních prázdnin roku 2023.

ZŠ Jižní chce ve spolupráci s městem jako svým zřizovatelem vybudovat díky dotacím projekt s názvem Učebna informatiky a cizích jazyků (náklady mají být 4,3 milionu Kč) a Modernizaci školních dílen (2,7 milionu Kč). Obě akce se mají provádět v průběhu léta 2023. (kas)

Datum vložení: 6. 10. 2022 8:22
Datum poslední aktualizace: 6. 10. 2022 8:25