Aktuálně - Záměr prodat část bytů v panelovém domě v ulici Dr. Václava Kůrky

Záměr prodat část bytů v panelovém domě v ulici Dr. Václava Kůrky

Zastupitelstvo města Žatce schválilo na svém prosincovém zasedání záměr prodat ze svého majetku 51 bytů v domech č. p. 2835, 2836 a 2837 v ulici Dr. Václava Kůrky.

O prodeji se s nájemníky těchto bytů jedná přibližně tři roky. Obě strany se dlouho nemohly shodnout na ceně za byty a jejím výpočtu nebo na podmínkách případného prodeje. Nyní se zdá, že by se mohl najít kompromis ohledně ceny, vycházející z aktualizovaného znaleckého posudku, i podmínek, o nichž průběžně jednají právní zástupci obou stran.

V panelovém domě je celkem 72 bytů a jeden nebytový prostor. Neprodané či neprodávané byty zůstanou v majetku města. „Pro nájemníky, kteří nyní mají možnost si byt odkoupit, ale neučiní tak, se nic nezmění. Budou dál platit pronájem v městských bytech, jen už na ně nebudou mít předkupní právo,“ vysvětlil starosta Radim Laibl, že o bydlení nikdo nepřijde.

Po dokončení prodejů se předpokládá, že vznikne společenství vlastníků jednotek, kde bude jedním z vlastníků také město. SVJ pak bude společně řešit, kdy a jaké opravy či investice je třeba udělat.

Datum vložení: 28. 12. 2023 11:04
Datum poslední aktualizace: 28. 12. 2023 11:05