Aktuálně - Zastupitelé schválili jednotná pravidla pro přidělování městských dotací

Zastupitelé schválili jednotná pravidla pro přidělování městských dotací

Zastupitelstvo města Žatce na svém prosincovém jednání schválilo Zásady a pravidla pro poskytování dotací z rozpočtu města.

Zásady pro poskytování dotací jsou určené hlavně pro žadatele o městské dotace, na pěti stránkách jsou uvedené základní informace pro poskytování dotací. Pravidla pro poskytování dotací pak obsahují podrobný popis postupu při podávání žádosti, pro poskytnutí a použití dotace, povinnosti žadatele a informace k závěrečné zprávě.

Zásady a pravidla jsou obecným dokumentem, který nastavuje stejné podmínky pro přidělování různých městských dotací. Jednotlivé dotační tituly města vyhlašují komise rady města, které v minulosti mohly postupovat odlišným způsobem. Nyní platí stejná pravidla pro všechny.

Dotační programy jednotlivých komisí budou vyhlašovány vždy na každý kalendářní rok v návaznosti na schválené finanční prostředky v rámci rozpočtu. Maximální výše poskytnuté dotace je vždy 70 procent z rozpočtu konkrétní akce. Povinnou přílohou každé žádosti o městskou dotaci je rozpočet na ni, který je závazný. (red)

Datum vložení: 19. 12. 2023 9:22
Datum poslední aktualizace: 19. 12. 2023 10:08