Aktuálně - Zastupitelstvo schválilo podání žádosti o dotaci na rekonstrukci sportoviště na Jihu

Město Žatec se chystá kompletně modernizovat sportovní areál u ZŠ Jižní. Žatečtí zastupitelé kvůli tomu na včerejším jednání schválili žádost o podání dotace od Národní sportovní agentury.

Projekt počítá s tím, že dojde k rekonstrukci atletického oválu i multifunkčního hřiště na fotbal a basketbal. Nově přibude také sektor pro workout a parkour, opraví se i přístupová komunikace k bazénu a základní školy. Uvnitř oválu navíc ještě vznikne hřiště pro malý fotbal s umělým osvětlením. „Snažíme se využít co nejvíc externích zdrojů. Už nyní chodí do areálu trénovat několik sportovních klubů, proto jsme přesvědčeni, že modernizace sportovního areálu na Jihu je potřebná a všechna hřiště budou maximálně využívána,“ řekl starosta Žatce Radim Laibl.

Předpokládané náklady celého projektu s názvem Rekonstrukce sportovišť na sídlišti Jih z programu Regionální sportovní infrastruktura 2020 – 2025 město odhaduje na 30 až 40 milionů korun včetně DPH. Dotace může pokrýt maximálně 70 % celkových způsobilých výdajů, ale může být nejvýše 30 milionů Kč.

Zastupitelstvo města schválilo nejen podání žádosti o dotaci, ale také předfinancování projektu. Zastupitelé se kvůli tomu sešli v termínu, kdy původně schůze neměla být. Protože ale byla dotační výzva zveřejněna v době, kdy už ji zastupitelé nemohli schválit na svém zářijovém jednání, a žádost je nutné podat do konce října, sešli se mimořádně právě včera odpoledne. Pro podání žádosti hlasovalo všech šestnáct přítomných zastupitelů. (kas)

Datum vložení: 24. 10. 2023 19:43
Datum poslední aktualizace: 24. 10. 2023 19:44