Aktuálně - Zástupkyně vedení města Most se přijely inspirovat do Přírodovědného centra

Zástupkyně vedení města Most se přijely inspirovat do Přírodovědného centra

Zástupci vedení žatecké radnice a mosteckého magistrátu se minulý týden sešli v Přírodovědném centru Žatec a na městském úřadě, aby projednali možnosti spolupráce a výměny zkušeností v různých oblastech.

V Přírodovědném centru si náměstkyně mosteckého primátora Markéta Stará a mostecká radní Jana Falterová Zudová prohlédly ukázky projekcí v Digitáriu a Vědě na kouli. Atraktivní programy s výkladem jsou určeny pro veřejnost i školy, do Žatce se na ně jezdí dívat školáci i další návštěvníci z různých míst celého kraje včetně Mostu. „Paní náměstkyně a paní radní se k nám přijely podívat nejen na samotné projekce, ale zajímaly se i o budování Přírodovědného centra a jeho vybavení moderní technologií. Šlo jim například o inspiraci kvůli chystané modernizaci Kulturního domu Repre v Mostě,“ vysvětlil starosta Žatce Radim Laibl, který se s návštěvou z mosteckého magistrátu setkal společně s místostarostou Pavlem Pintrem.

Vedení žatecké radnice se v minulých týdnech setkalo i se zástupci dalších měst z regionu, například z Kadaně či Loun. Výměna zkušeností s dalšími městy je důležitá kvůli tomu, že všechna sídla často řeší podobné problémy, jako je třeba nakládání s odpady, bezpečnost, doprava či školství. (kas)

Datum vložení: 14. 2. 2023 8:34
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2023 8:36