Aktuálně - Žatec se chystá stavět kanalizaci v Bezděkově

Žatec se chystá stavět kanalizaci v Bezděkově

Na připravovanou stavbu splaškové kanalizace v obci Bezděkov, místní části Žatce, chce město využít dotaci z Operačního programu životního prostředí. Investice, která by v ideálním případě mohla začít už letos, má stát 37,3 milionu Kč včetně DPH. Stavba skončí do jednoho roku od zahájení prací.

Podání žádosti o dotaci schválilo Zastupitelstva města Žatce na svém jednání v minulém týdnu. Dotace může pokrýt až 70 procent uznatelných nákladů, její maximální možná výše je 26,1 milionu Kč. Zastupitelstvo se podáním žádosti o dotaci zavázalo ke spoluúčasti na investici i na jejím předfinancování.

Vybudování chybějící veřejné kanalizace v Bezděkově je dlouhodobým plánem města. Diskuze a přípravy začaly už před několika lety. Aktuální realizaci pomůže vypsání dotačního programu na Čistírny odpadních vod a kanalizace. „V posledních měsících jsme přípravu odkanalizování Bezděkova zintenzivnili a pevně věřím, že ji dotáhneme do úspěšného konce. Pomůžeme nejenom lidem, ale také přírodě,“ řekl k investičnímu záměru starosta Žatce Radim Laibl.

V Bezděkově bude na novou kanalizaci připojeno 238 trvale hlášených obyvatel. Nové potrubí má odvádět odvádět splaškové vody v celkové délce 2165 metrů. Jeho součástí budou dvě kanalizační odbočky o délce 517 metrů. Vody budou odváděny do současné kanalizace v Holečkově ulici v Žatci, kterou spravují Severočeské vodovody a kanalizace a která vede na žateckou čistírnu odpadních vod. Tomáš Kassal

Datum vložení: 28. 2. 2023 9:13
Datum poslední aktualizace: 28. 2. 2023 9:16