Aktuálně - Zlatý Chmel a Havlíčkovo náměstí mají být opět důstojným centrem Podměstí

Zlatý Chmel a Havlíčkovo náměstí mají být opět důstojným centrem Podměstí

Nová veterinární ordinace s moderním vybavením a rozsáhlým zázemím je od dnešního dne otevřena v Žatci, konkrétně v Podměstí v objektu Zlatý chmel. Jeho majitel počítá postupně s kompletní modernizací, město Žatec zase plánuje rekonstrukci Havlíčkova náměstí, kde obchodní centrum stojí.

Starosta Žatce Radim Laibl včera odpoledne přestřihl slavnostní pásku Veteriny Podměstí a v krátké řeči poděkoval jak za otevření nové ordinace pro zvířata, tak za plány s obchodním centrem Zlatý chmel. Rada města má na svém dnešním jednání projednávat konkrétní zadání, na jehož základě pak bude vybrán projektant, jenž naplánuje rekonstrukci Havlíčkova náměstí, tedy centra Podměstí. „Chceme Havlíčkovo náměstí zachovat, jak je, ale kompletně jej opravit. Tedy obnovit vodní prvky, opravit cesty, vyčistit zeleň a celou plochu zkultivovat. Aby plnila stejný účel, s nímž ho kdysi vizionářsky projektoval pan architekt Štelzig jako sluneční náměstí pro maminky s dětmi a vůbec pro všechny obyvatele z okolí,“ popsal záměr starosta Žatce.

Zatímco město se postará o obnovu veřejného prostranství, ambiciózní plány s revitalizací samotného obchodního centra představil současný majitel. Vedle veterinární kliniky má vzniknout bistro, počítá se s dalšími službami pro veřejnost, jako třeba lékárnou či drogerií, ale také s výstavbou klasických nájemních bytů. Někdejší hospodu a přežívající hernu tak postupně nahradí klasické služby, které v současné době obyvatelům celého Podměstí chybí.

Až dosud v Podměstí chyběla i veterina, která je v Žatci jediná a často přetížená. Novou ordinaci vytvořila v přestavených prostorách bývalé restaurace MVDr. Ivana Kafka Kocinová, veterinářka se sedmnáctiletou prací, jež dosud působila v Postoloprtech. Zaměřuje se zejména na psy a kočky a další menší zvířata a předpokládá, že v Žatci uspokojí jak bývalou, tak novou klientelu. Jde o první novou službu ve Zlatém chmelu, který by se měl časem znovu stát důstojným centrem v Podměstí. (kas)

Datum vložení: 6. 11. 2023 8:49
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2023 8:54