Aktuálně - Zprávy z jednání rady města

Zprávy z jednání rady města

Krátké informace z jednání Rady města Žatce, které se uskutečnilo v pondělí 6. listopadu 2023:

Rada města schválila umístění workoutové sestavy do ulice Mládežnická. Prostor za sportovním klubem G-Titán vybrali ve veřejném hlasování občané města, radní výběr potvrdili. Samotná instalace sestavy proběhne s ohledem na počasí buď do konce měsíce listopadu nebo na jaře příštího roku.

Rada města schválila zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby Parkování v lokalitě ul. Vrchlického. S výstavbou parkoviště pro 40 osobních automobilů se má začít na jaře roku 2024.

Rada města schválila zahájení výběrového řízení na zhotovitele akce Stavební úpravy pokojů v Domově pro seniory Žatec. Cílem stavby je zlepšování podmínek pro seniory v DPS. V rámci úprav dojde k přeměně třílůžkového pokoje na dvoulůžkový se samostatným hygienickým zázemím a k vytvoření nového jednolůžkového pokoje, jenž vznikne z denní místnosti ve třetím podlaží.

Rada města schválila úpravu veřejného prostoru Havlíčkova náměstí a uložila odboru rozvoje města zahájit projektové přípravy. Podle rozhodnutí radních se prostor náměstí nebude výrazně měnit a urbanistická koncepce zůstane zachována. Rekonstrukce bude spočívat v opravě zpevněných ploch, dojde k prořezání a úpravě zeleně nebo k obnovení vodního prvku. Počítá se s novým veřejným a parkovým osvětlením a také s instalací integrované elektrické zásuvky, která se bude moci využívat při případných kulturních akcích.

Rada města schválila zahájení zadávacího řízení na zhotovitele dalšího stupně projektové dokumentace na akci Rekonstrukce a dostavba budovy čp. 1181 Nemocnice Žatec. Jde o pokračování příprav modernizace a dostavby oddělení následné péče v nemocnici.

Rada města rozhodla o výběru zhotovitele veřejné zakázky zpracování projektové dokumentace na akci Urgentní příjem Nemocnice Žatec. Projektovou dokumentaci má připravit společnost ARTECH.

Rada města schválila rozpočtová opatření v celkové výší 700 tisíc Kč, díky nimž se může začít připravovat projektová dokumentace pro stavbu tří nových parkovišť ve městě. V prostoru pod Nákladní ulicí vzniknou místa pro 69 aut, v ulici Podměstí podél silnice I/27 místa pro 40 vozidel a v ulici Podměstí za „věžákem“ dalších 19 parkovacích míst. (kas)

Datum vložení: 7. 11. 2023 20:04
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2023 20:05