Aktuálně - Zprávy z jednání rady města

Zprávy z jednání rady města

Krátké zprávy z jednání Rady města Žatce, které se uskutečnilo v pondělí 29. ledna.

Rada města vzala na vědomí podání žádosti o státní dotaci na pořádání akce Barevný Žatec 2024. Rada města zároveň schválila předfinancování celé akce. Událost Barevný Žatec slouží k vzájemnému setkávání a poznávání obyvatel všech národností, které trvale žijí ve městě, letos se uskuteční na náměstí Svobody v sobotu 25. května.

Rada města schválila zahájení výběrového řízení na zhotovitele akce Stavební úpravy ulice Studentská, a to v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Dukelská a Lva Tolstého. Práce počítají s obměnou všech vrstev chodníků i komunikace a úpravou zeleně. Odhadovaná cena prací, které mají začít v průběhu jara, je 14 milionů Kč bez DPH.

Rada města schválila zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby Doplnění parkování v ulici Stavbařů. Předpokládané hodnota prací na výstavbě 89 parkovacích míst, příjezdové komunikace a veřejného osvětlení je 6,6 milionu Kč bez DPH. Práce by mohly začít v průběhu května.

Rada města schválila dotační programy na podporu sportu, kultury, výchovy a vzdělávání, sociální a zdravotní aktivity. Organizátoři aktivit mohou žádat o finanční podporu z rozpočtu města podle schválených pravidel. (kas)

Datum vložení: 30. 1. 2024 9:33
Datum poslední aktualizace: 30. 1. 2024 9:34