Aktuálně - Zprávy z jednání rady města

Zprávy z jednání rady města

Krátké zprávy z jednání Rady města Žatce, které se uskutečnilo ve čtvrtek 15. února 2024:

Rada města schválila zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby Rekonstrukce chodníků v ulici Mládežnická. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 6 milionů Kč bez DPH, práce by mohly začít v průběhu letošního května.

Rada města doporučila zastupitelstvu města schválit Dotační program na podporu dostupnosti primární péče na území města a jeho místních částí. Cílem programu je posílit zájem lékařů o provozování zdravotnických služeb v Žatci, a to zejména v oborech všeobecný praktický lékař, pediatrie a stomatologie. Dotace má sloužit jako motivační bonus pro nové lékaře i jako příspěvek na úhradu výdajů s pořízením či vybavením ordinace. V dotačním programu je připravená částka 1,5 milionu Kč.

Rada města doporučila zastupitelstvu města schválit podání žádosti o finanční příspěvek z Fondu Ústeckého kraje v projektu Podpora vytváření podmínek – oblast rozvoje zdraví. Částku 50 milionů korun hodlá město využít na dofinancování dvou investičních projektů v Nemocnici Žatec, což je výstavba urgentního příjmu a rekonstrukce a dostavba oddělení následné péče. (kas)

Datum vložení: 16. 2. 2024 11:11
Datum poslední aktualizace: 16. 2. 2024 11:12