Aktuálně - Zprávy z jednání rady města

Zprávy z jednání rady města

Krátké zprávy z jednání Rady města Žatce, která se uskutečnila v pondělí 15. ledna 2024:

Rada města schválila, aby veřejnost hlasovala o jedenácti předložených projektech participativního rozpočtu pro rok 2024. Z původních 18 návrhů bylo vybráno 11 jako realizovatelných, z nich budou občané vybírat hlasováním od konce ledna do konce února ty, které se uskuteční. Návrhy, o nichž se bude hlasovat, budou představené při setkání s veřejností 29. ledna od 17 hodin v zasedacím sále radnice a na webu města.

Rada města vzala na vědomí podání žádosti o dotaci od Ústeckého kraje na projekt Vodovod Trnovany. Projekt už byl realizován, dotace ve výši 2,4 miliony Kč ale může dodatečně snížit výdaje města. Celkové náklady na vodovod v Trnovanech byly 3,4 milionu Kč.

Rada města vzala na vědomí podání žádosti o dotaci od Ústeckého kraje na opravu Kaple sv. Anny v Bezděkově, která je ve špatném technickém stavu. Oprava se bude týkat střechy, fasády, oken či dveří. Celkové náklady mají být 5,5 milionu Kč, dotace z Programu na záchranu a obnovu kulturních památek Ústeckého kraje může být ve výši 2 miliony kč.

Rada města vzala na vědomí informaci o možnosti spolupráci s Odborem pro sociální začleňování MMR ČR v oblasti školství a souhlasí s podáním přihlášky ke spolupráci při zvyšování docházky a kvality vzdělávání dětí ve městě. Cílem je zvýšit celkovou úspěšnost při dokončování základního vzdělání v Žatci, která je v celostátním měřítku podprůměrná, a zároveň podpořit přechod dětí na střední školy. Lidé bez vzdělání totiž neúměrně zatěžují sociální systém města.

Rada města doporučila zastupitelstvu města schválit v nově vznikající obytné a obchodní zóně Na Homoli názvy ulic. V lokalitě by se mohly nově objevit ulice s názvy Na Homoli, Polní a Luční.   (kas)

Datum vložení: 16. 1. 2024 13:36
Datum poslední aktualizace: 16. 1. 2024 13:37