Anketa: Co mohou krajští zastupitelé udělat pro Žatec?

Ilustrační foto

Velmi dobrého výsledku dosáhli žatečtí kandidáti ve volbách do krajského zastupitelstva. Žatec v něm bude mít čtyřnásobné zastoupení.

Všem čtyřem novým krajským zastupitelům ze Žatce jsme položili stejné otázky.

1) Je podle vás úspěch, či neúspěch, že Žatec má čtyři krajské zastupitele? Umožní to prosazovat zájmy města v rámci kraje?

2) Co chcete prosazovat v krajském zastupitelstvu ve prospěch Žatce?

Radim Laibl, ANO 2011

1) Pokud se nepletu, tak v historii vzniku kraje je to poprvé, kdy má Žatec tak početné zastoupení zastupitelů.

2) Rovnocennější a spravedlivější přístup k žatecké nemocnici jako k jedinému poskytovateli zdravotní péče v okrese - zdravotnictví. Dokončení části cyklostezky Ohře na trase Žatec - Nechranická přehrada - cestovní ruch. Dokončení přírodovědného centra jako jediného centra podobného typu v Ústeckém kraji - školství a vzdělávání. Rekonstrukce krajských silnic, např. silnice II/225 (Žatec – Louny).

Jan Kranda, Piráti

1) Určitě to za úspěch považuji. Rozhodně, větší počet zastupitelů z jednoho města či regionu, v našem případě města Žatce, respektive Žatecka, může mít větší vliv na prosazování zájmů našeho města (regionu), bez ohledu na politickou příslušnost jednotlivých zastupitelů. Věřím, že se v této otázce s kolegy naprosto shodneme.

2) Na prvním místě je další podpora Nemocnici Žatec, o. p. s. z kraje. Nedávno již kraj uznal naši nemocnici za součást krajského zdravotního systému, protože zajišťuje péči pro občany z jihozápadní části kraje. Vznikající Technický klub - Přírodovědné centrum v rámci krajského projektu IKAP 2 chci také dále podpořit. A s tím souvisí i podpora žateckých škol zřizovaných krajem. Také bych rád, aby se nám společně s kolegy podařilo zlepšit dopravní spojení Žatecka s krajským městem a se sousedními kraji či s Prahou. Co se týká investic, Pražská ulice, resp. silnice II. třídy vedoucí touto ulicí by si určitě zasloužila rekonstrukci. A v neposlední řadě, výstavba další části cyklostezky podél Ohře směrem na Louny už by potřebovala posunout směrem k realizaci. V oblasti kultury bych se rád zasadil o dotaci pro nedaleký zámek Stekník, který je sice zřizován Národním památkovým ústavem, ale je významnou turistickou zajímavostí Žatecka a součástí žádosti o vstup do UNESCO

Vladimír Vlach, Piráti

1) Zisk čtyř mandátů pro město velikosti Žatce je jednoznačně plus, ale teprve budoucnost ukáže, jestli projednávaná témata nás dokáží spojit ku prospěchu města i celého regionu. Tohle tažení za jeden provaz v minulosti nebylo úplně běžné. Proto například o jediný hlas nebyla schválená darovací smlouva na sbírku umění manželů Zemanových

2) Kromě témat která jsou mně blízká profesně, což je počítačová bezpečnost, bezpečnost informací a digitalizace, se chci věnovat i tématům, kterými se zabýváme se spolkem ŽOK. Zejména podpoře lokální kultury a šikovných lidí, kteří nejsou spokojeni se svým okolím a jsou ochotni pro zlepšování stavu něco sami udělat.

Petr Kubeš, KSČM

1) Věřím, že pro Žatec to úspěch je. Pokud budeme spolu spolupracovat a budeme mít průnik v názorech. Bude to pro Žatec přínosem.

2)Krajským zastupitelem jsem byl zvolen nejen pro Žatec, ale pro celý Ústecký kraj a proto budu podporovat rozvoj mládežnického sportu, zejména s ohledem na dotování malých sportovních klubů. Další věcí, která je stále aktuální je materiální podpora Sboru dobrovolných hasičů, podpora oprav kulturních památek. Pokud se týká Žatce, budu, a věřím, že spolu s ostatními zastupiteli ze Žatce, podporovat rozvoj nemocnice. Domnívám se, že nejen finanční a materiální podporu pro nemocnici v Žatci bude snazší získat, když má Žatec čtyři krajské zastupitele. Předpokládám, že zástupci v radě za ODS budou mít v úmyslu totéž v rámci podpory nemocnice v Kadani. Dále je podle mého soudu vhodné začlenit MHD v Žatci do integrované dopravy Ústeckého kraje. Žatec je jedním z mála měst v Ústeckém kraji, které není do integrovaného systému začleněno. V neposlední řadě se chci zasadit o rozvoj venkova nejen okresu Louny – konkrétně: boj se suchem nebo zatraktivnění venkova například podporou malých obcí, které dotují venkovské prodejny – takový program Ústecký kraj zatím nemá. Samozřejmostí je pro mě podpora příspěvkových organizací Ústeckého kraje, které jsou rovněž v Žatci.

Datum vložení: 5. 11. 2020 7:20
Datum poslední aktualizace: 5. 11. 2020 7:20