město Žatec
Královské město

COVID - 19 info ZDE

Žatecká Dočesná jinak - logoplakát ke stažení

Aktuálně

Zobrazeno 1-30 ze 153
Ilustrační foto

Žatecká teplárenská zahajuje dodávky tepla

Datum: 25. 9. 2020

S nástupem astronomického podzimu přichází i první výraznější ochlazení s průměrnými denními teplotami pod 13 °C.

Ilustrační foto

Městský úřad přijme pracovníka na investice

Datum: 25. 9. 2020

Městský úřad Žatec vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa investice. Nástup možný dohodou. Přihlášky posílejte do 21. 10. 2020 v 16 hodin.

Ilustrační foto

Přerušené zastupitelstvo bude pokračovat 1. října

Datum: 25. 9. 2020

Jednání Zastupitelstva města Žatce, které začalo 24. září v 16 hodin, bylo po několika hodinách z technických důvodů přerušeno. Pokračovat bude 1. října od 17.30 hodin. Organizace zastupitelstva bude opět přizpůsobena aktuálním preventivním hygienickým požadavkům.

Ilustrační foto

Volby jsou připravené i s opatřeními proti koronaviru

Datum: 24. 9. 2020

Víkendové krajské a senátní volby ovlivní současná koronavirová pravidla. Ve volebních místnostech i před nimi se musí občané připravit na zvýšená hygienická opatření. Vše je ale připraveno tak, aby mohly volby v 18 žateckých obvodech úspěšně proběhnout.

Ilustrační foto

Odběrová místa na testy onemocnění COVID-19

Datum: 24. 9. 2020

Městský úřad Žatec zveřejňuje přehled odběrových míst na testování kvůli COVID-19 v Ústeckém kraji a odkaz na odběrová místa v celé ČR.

Ilustrační foto

Tříděný odpad je potřeba co nejvíc zmenšit

Datum: 24. 9. 2020

Od dubna loňského roku jsou na sedmi stanovištích separovaného odpadu v provozu podzemní kontejnery. Třídí se zde základní složky komunálního odpadu, a to papír, plast a sklo. Objem každého kontejneru je 3 m3, tedy skoro jako kapacita 3 ks nadzemních kontejnerů.

Ilustrační foto

Účast u voleb pro osoby v karanténě

Datum: 22. 9. 2020

Krajský úřad Ústeckého kraje připravil podmínky, které umožní účast u voleb i osobám, které jsou kvůli onemocnění COVID-19 v karanténě. Tito voliči se mohou hlasování zúčastnit, ale musí se nejprve telefonicky domluvit na využití přenosné volební schránky. Podrobnosti jsou uvedené ve fotogalerii v příloze.

Pozvánka na akci

Radnice je opravená, chybí už jen expozice ve věži

Datum: 22. 9. 2020

Rekonstrukce žatecké radnice za více než 40 milionů Kč je dokončená včetně venkovní fasády. Poslední investicí, která souvisí s opravou radniční budovy, je instalace nové expozice ve věži.

Ilustrační foto

Městský úřad hledá referenta stavebního úřadu

Datum: 21. 9. 2020

Městský úřad Žatec vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa referent stavebního úřadu. Přihlášky posílejte do 21. 10. do 16 hodin, nástup možný dohodou.

#

Týden v Žatci: Jednání zastupitelů, tvoření pro děti i dospělé, běh a cyklistika o víkendu

Datum: 21. 9. 2020

Pravidelné tvořivé dílny se tento týden rozeběhnou u různých organizací. Na radnici proběhne ve čtvrtek jednání zastupitelstva, kvůli karanténě o dva týdny odložené – opět s omezeními, kdy veřejnost bude v předsálí zasedacího sálu. V sobotu proběhne tradiční Svatováclavský běh na Mládí, v neděli první cyklistické závody v parku. O státním svátku proběhne první představení opravené radnice pro veřejnost.

Parkování v ulici Stavbařů

Parkoviště se připravuje, ale parkování už se zlepšilo

Datum: 18. 9. 2020

Improvizované parkování v ulicích Stavbařů a Pekárenská, kde stojí desítky aut mezi vozovkou a okrajem pole, se od začátku září zlepšilo. Město zajistilo zpevnění krajnice. Zároveň pokračují přípravy vybudování skutečného parkoviště podél silnice.

Práce v parku

V městském parku se začíná budovat nová stezky pro kočárky či kola

Datum: 17. 9. 2020

Nová stezka, po které budou moci jezdit kočárky či cyklisté, se dnes začíná stavět v městském parku, konkrétně nad silnicí v ulici Boženy Kunětické-Vikové. Nová trasa v parku mimo jiné umožní lepší průchod maminkám s kočárky, kterým pohodlnější cesta bez schodiště chyběla.

Ilustrační foto

Od středy 16. září jsou všichni z radnice, kdo byli v karanténě, zpět v práci

Datum: 15. 9. 2020

Negativní výsledek měly všechny testy na COVID-19 u osob, které byly na přelomu srpna a září v kontaktu s tajemnicí městského úřadu Ing. Helenou Šmerákovou. Jedinou pozitivně testovanou a nemocnou tak zůstala sama tajemnice.

Ilustrační foto

Výstava ukazuje, jak se může proměnit Havlíčkovo náměstí i celé Podměstí

Datum: 14. 9. 2020

Představy architektů, jak by mohlo vypadat žatecké Podměstí za pár let, představuje až do 30. září výstava, která v pátek začala v Galerii U Radnice.

Ilustrační foto

SVS zahajuje rekonstrukci vodovodu v Klášterní ulici

Datum: 14. 9. 2020

V Klášterní ulici v Žatci zahájí tento týden Severočeská vodárenská společnost rekonstrukci dožilého poruchového vodovodu. Podle smlouvy má být stavba dokončená do 31. října 2020.

Chmelaři předali chmelový věnec starostce města Žatec 1

Chmelaři předali chmelový věnec starostce města Žatec

Datum: 11. 9. 2020

Předseda Svazu pěstitelů chmele ČR Luboš Hejda a předseda CHMELAŘSTVÍ, družstva Žatec Zdeněk Rosa společně předali jménem chmelařů chmelový věnec starostce Žatce Zdeňce Hamousové. Letošní žatecká Dočesná, při které se tradičně chmelaři se zástupci města setkávají, byla zrušena kvůli koronaviru.

Ilustrační foto: web spolku

Jitřenka je kvůli špatnému stavu zavřená, město hledá náhradní prostory

Datum: 11. 9. 2020

Špatný technický stav objektu je důvodem, proč město Žatec muselo uzavřít Jitřenku. Společně s hereckými soubory, které tam měly zázemí, nyní město hledá náhradní prostory pro zkoušky i vystoupení.

Památník letců

Květiny a hymna oslavily válečné hrdiny. Novodobé letce připomíná muzeum v Bezděkově

Datum: 10. 9. 2020

Položením věnců a květin u Památníku letců v Podměstí dnes odpoledne účastníci tradiční vzpomínkové akce uctili památku severočeských pilotů, kteří bojovali na obou frontách druhé světové války. Vzpomínková akce se koná každoročně v září, kdy byl v roce 2012 památník v Podměstí odhalen.

Ilustrační foto

Dotace na obnovu památek

Datum: 9. 9. 2020

Město Žatec přijímá žádosti (dotazníky) o finanční příspěvky z Programu regenerace MPR a MPZ na obnovu kulturních památek pro rok 2021 a z Fondu regenerace Města Žatec na obnovy nemovitostí, které nejsou kulturními památkami, ale leží v Městské památkové rezervaci Žatec nebo Městské památkové zóně Žatec na rok 2021.

Ilustrační foto

Aktualizace prohlášení tajemnice městského úřadu (8. 9. 2020)

Datum: 8. 9. 2020

Testy na covid-19 u všech dalších osob byly negativní.

Ilustrační foto

Výběrové řízení na obsazení místa archiváře bylo ukončeno

Datum: 8. 9. 2020

Město Žatec, Městský úřad Žatec, zastoupený tajemnicí
oznamuje, že výběrové řízení na obsazení pracovního místa ARCHIVÁŘ bylo k datu 08.09.2020 UKONČENO.

Ilustrační foto

Sběrová sobota 26. září

Datum: 8. 9. 2020

Vážení občané, dne 26.9.2020 proběhne ve městě Žatec tzv. „sběrová sobota“. Tohoto dne v čase mezi 8 a 12 hodinou bude možné do přistavěných velkoobjemových kontejnerů odložit objemný odpad a elektroodpad.

Ilustrační foto

Aktualizace prohlášení tajemnice městského úřadu (7. 9. 2020)

Datum: 7. 9. 2020

Testy dalších osob byly negativní.

Ilustrační foto

Žatecká Dočesná jinak: víc míst, méně chaosu a hluku v centru

Datum: 6. 9. 2020

Šermíři nikoliv u divadla, ale na Chmelařském náměstí. Rocková muzika? Místo Letního kina v Klášterní zahradě. Memoriál Lojzy Lupulína v Žateckém pivovaru bývá každý rok – ale ne o Dočesné. A dá se zaparkovat na náměstí Svobody, kudy v poklidu jezdí i kočár s koňmi!
O víkendu proběhlo nejvíc akcí z programu Žatecké Dočesné jinak – a potvrdilo se při nich, že letošní Dočesná je opravdu jiná. Navíc – ještě neskončila…

Ilustrační foto

Prohlášení tajemnice městského úřadu

Datum: 5. 9. 2020

Včerejšího dne, tj. 04.09.2020 jsem byla testována na COVID-19. Výsledky testu jsou pozitivní. Nejsem si vědoma žádného kontaktu s pozitivní osobou, testována jsem byla z vlastní iniciativy pro zdravotní potíže připomínající chřipku (rýma, kašel, bolest hlavy, nechutenství). Vzhledem k možnému dopadu byly vyhodnoceny, ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí, všechny osoby, s kterými jsem přišla do styku. Tyto osoby, včetně vedení města, podstoupí test a nařízenou karanténu.

Změna termínu opery

Opera Carmen v Žatci se kvůli covidu opět odkládá

Datum: 4. 9. 2020

Open air opera v Letním kině se uskuteční v náhradním termínu v květnu 2021.

Ilustrační foto

Výstava, která představí architektonickou soutěž, začíná 11. září

Datum: 4. 9. 2020

Výstava představí návrhy architektonické soutěže Revitalizace Havlíčkova náměstí. Konat se bude v Galerii U Radnice na náměstí Svobody 56.

Dluhová platforma

Odborníci jsou připravení pomáhat lidem, které trápí dluhy

Datum: 3. 9. 2020

K prvnímu setkání dluhové platformy v Žatci došlo včera v Klíčence, tedy v prostorách Sociálního centra pro rodinu (SCR) v ulici Volyňských Čechů. Debata mezi odborníky, ale odpoledne i s účastí veřejnosti, probíhala v rámci projektu Žatec bez dluhů.

ZŠ Komenského alej

ZŠ Komenského alej dostává novou střechu

Datum: 25. 8. 2020

Základní škola Komenského alej bude mít novou střechu. Práce začaly letos o prázdninách a podle harmonogramu mají trvat do dubna příštího roku. Město Žatec za práce ve střešním prostoru i přímo na střeše zaplatí 16 milionů Kč.

Okružní křižovatka u evangelického kostela

Dva kruhové objezdy jsou vylepšené, další dva na zkrášlení čekají

Datum: 21. 8. 2020

Čtyři kruhové objezdy v Žatci by měly mít tento rok novou podobu. Město se je rozhodlo upravit, aby zkrášlilo průjezd nejfrekventovanějšími ulicemi. S majiteli komunikací je uzavřená smlouva a město od nich má souhlas k užívání i údržbě.

Zobrazeno 1-30 ze 153

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní rozhlas

Mobilní Rozhlas

Kontakty

Městský úřad Žatec          náměstí Svobody 1
438 24 Žatec                                 
tel., fax:
+420 415 736 111
+420 415 736 148

https://www.mesto-zatec.cz
epodatelna@mesto-zatec.cz
datová schránka: q7ebuu4
IČ:00265781
DIČ:CZ00265781
č.ú.:19-422481/0100

Turistické informace
nám. Svobody 149,
438 24 Žatec

tel./fax:
+420 415 736 156 
+420 415 736 111

infocentrum@mesto-zatec.cz
www.infozatec.cz