město Žatec
Královské město

Další zprávy

Zobrazeno 1-30 ze 45
Jan Lím na třetím místě

Závody v Litoměřicích: Osobní rekordy a tři medaile pro Líma

Datum: 26. 2. 2020

Na první závody žáků v plavání vyjeli žatečtí plavci 15. února do Litoměřic. Nejlepšího umístění dosáhl plavec Jan Lím, když se třikrát dostal na stupně vítězů.

Ilustrační foto

Opera vyprodává s Kurzem sebedestrukce sály v dalších městech

Datum: 24. 2. 2020

Originální představení s názvem Kurz sebedestrukce předvádí s velkým úspěchem žatecký divadelní spolek Opera nejen v Žatci, ale jezdí s ním i do dalších měst.

Ilustrační foto

Dobrovolní hasiči ze Žatce letos slaví 150 let!

Datum: 21. 2. 2020

Sbor dobrovolných hasičů města Žatec je pobočný spolek Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, které je jedním z největších spolků v České republice. Založení sboru je datováno dne 3. dubna 1870.

Ohřecká Osmička

V Dolním Poohří se poběží seriál pro rekreační běžce

Datum: 19. 2. 2020

Novinkou turistické sezóny 2020, kterou připravuje Destinační agentura Dolní Poohří, bude seriál běžeckých akcí Ohřecká Osmička. První z osmi sportovně-turistických akcí pro širokou veřejnost odstartuje v dubnu na Klášterecku. Cílem je ukázat běžcům a turistům méně známá místa Poohří.

Slavoj Žatec v Chebu

Fotbalisté Slavoje Žatec pokračují v zimní přípravě i mimo své hřiště

Datum: 18. 2. 2020

Žatecký Slavoj, který by rád odskočil v jarní části ze spodních pater tabulky krajského přeboru mužů, zahájil zimní přípravu na jarní boje na začátku ledna.

Fiktivní firmy

Studenti osmi škol se sjeli do Žatce na veletrh fiktivních firem

Datum: 18. 2. 2020

Sedmnáct firem z osmi škol se zúčastnilo minulý týden sedmého Regionálního veletrhu fiktivních firem. Setkání uspořádala obchodní akademie Žatec, již zastupovaly dvě studentské firmy – Žbluňk a PartyLand.

Tom Hänel

Žatecký tenista Tom Hänel vyhrál velký turnaj v Havířově

Datum: 17. 2. 2020

Mladý žatecký tenista Tom Hänel vyhrál v únoru republikový turnaj nejvyšší republikový turnaj v kategorii starších žáků. Na turnaji v Havířově navíc postoupil se svým spoluhráčem i do finále čtyřhry.

FbC Jazzmani

Domácí remízy se silnými soupeři

Datum: 13. 2. 2020

V tělocvičně obchodní akademie sehráli florbaloví mladší žáci Jazzmanů Žatec další turnaj ústecko-liberecké ligy starších žáků. Ze tří zápasů Jazzmani dva remizovali.

Ilustrační foto

Nexen Tire vybavil hasiče prostředky pro zásahy na vodní hladině

Datum: 13. 2. 2020

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire Europe významnou měrou finančně podpořil hasiče v žateckém regionu, kterým pořídil moderní vybavení potřebné pro zásahy na vodní hladině. Vybavení hasičům slavnostně předalo nejvyšší vedení Nexenu v prostorách centrální stanice Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje v Žatci.

Představení piána

Žatecká občanka darovala Domovu pro seniory piáno

Datum: 12. 2. 2020

Dar od žatecké občanky v podobě piána potěšil žatecký Domov pro seniory. Piáno stojí ve společenské místnosti, jež slouží i jako kavárna.

Ilustrační foto

Beseda o knihách, příští týden o cestování

Datum: 11. 2. 2020

Středeční podvečer patřil minulý týden v knihovně besedě s autorkou Veronikou Kyčera Kučerovou. Lounská rodačka přijela povyprávět o knihách, které vznikly na základě jejího blogu a nesou název vskutku výstižný – Sláma v botách.

Jazzmani Žatec

Florbaloví mladší žáci potkali doma zatím nejlepší soupeře

Datum: 7. 2. 2020

Dva florbalové celky ze Žatce sehrály minulý víkend své turnaje. Dorostenci i mladší žáci získali polovinu z možných bodů, zejména starší celek má ale na víc.

Filip Keller

Žatecký Filip Keller vyhrál celostátní turnaj v Jaroměři

Datum: 5. 2. 2020

Celostátní bodovací turnaj stolních tenistů v kategorii dorostu se uskutečnil první únorovou sobotu v Jaroměři. V konkurenci sedmi desítek závodníků z cele republiky startoval i žatecký Filip Keller, který v lednovém přestupním termínu přestoupil ze Severu Žatec do ligového SKST Most.

Andre Tokev

Známý kuchař Andre Tokev představil v bulharské televizi Žatec a jeho chmel

Datum: 31. 1. 2020

Bohatou žateckou historii, zdejší architekturu, ale hlavně světoznámý chmel a zdejší pivo představila loni v prosinci bulharská televize ve svém oblíbeném pořadu Food Hunters. Speciální díl své kulinářské show natáčel nejznámější bulharský kuchař Andre Tokev loni na podzim v Žatci.

Ilustrační foto

Chmel se sušil v kostele nebo v klášteře. I to dokládá unikátnost Žatce

Datum: 30. 1. 2020

Stovky nenápadných detailů vytvářejí unikátní město. A ty detaily jsou často spojené se chmelem. Proto Žatec usiluje kvůli své chmelařské historii o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO. A je velká šance, aby tam byl opravdu zapsán.

Turnaj

Registrace vrcholí a hokejová tour v Žatci se blíží 

Datum: 30. 1. 2020

Na konci února opět využijí kluziště před radnicí na náměstí Svobody hokejisté. Spolek Turnajový král přichystal tradiční hokejový turnaj a přichází s novinkou.

Ilustrační foto

Povedená premiéra Lednového ledového běhu

Datum: 29. 1. 2020

Velmi dobrou účast měl premiérový Lednový ledový běh Bohémů, který se startem a cílem u koupaliště uspořádal sportovní oddíl Bohemia sport Žatec v sobotu 25. ledna. Celkem se jej zúčastnilo 72 běžců, více než třetinu tvořily děti do 10 let.

Dar Klokánku

Nexen Tire daroval žateckému Klokánku praktické vybavení

Datum: 29. 1. 2020

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire Europe pomohl vybavit žatecký Klokánek, který poskytuje zázemí pro děti ohrožené zanedbáváním, týráním a vyžadující okamžitou pomoc. Firma pořídila organizaci vybavení, nezbytné k běžnému provozu - lednici, myčku a pračku. Dary v celkové hodnotě 30 000 korun předali zástupci společnosti ředitelce místního Klokánka v Žatci Jitce Tůmové Šatavové

Den Ohře

Dolní Poohří se chystá na novou turistickou sezónu

Datum: 28. 1. 2020

Tradiční akce jako Zahájení sezóny či Den Ohře i úplné novinky chystá Destinační agentura Dolní Poohří pro turisty na sezónu 2020. Kromě příprav na novou turistickou sezónu se začátkem roku agentura účastní i řady veletrhů cestovního ruchu, aby do regionu přilákala nové návštěvníky.

Hans Kudlich

Nová výstava připomíná konec roboty a kult Hanse Kudlicha

Datum: 17. 1. 2020

Revoluční události v Evropě roku 1848, konec roboty a hlavně osobnost Hanse Kudlicha, který se na zrušení poddanství významně podílel, ukazuje nová výstava ve Staré papírně. Putovní výstavu Hans Kudlich – osvoboditel sedláků připravilo chomutovské oblastní muzeum. Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci expozici doplnilo dalšími materiály.

Jazzmani Žatec

Florbaloví mladší žáci opět neporaženi

Datum: 16. 1. 2020

Florbalový rok FbC Jazzmani Žatec otevřelo družstvo mladších žáků, které zajíždělo v sobotu 11. ledna k mistrovskému turnaji do házenkářských Lovosic. Ze tří zápasů vybojovalo dvě výhry a jednu remízu.

Otevřené hodiny

Kroužky programování: Zimní otevřené hodiny pro děti a rodiče

Datum: 10. 1. 2020

Programování s Baltíkem a nové kroužky robotiky nabízí pravidelná setkání v učebně v budově Otokara Březiny 2895 (proti správě a údržbě silnic). Děti si tam nechodí jen hrát, ale hlavně poznávají práci s počítači, programování a robotiku. Nově si mohou kroužky vyzkoušet i rodiče i prarodiče, aby poznali, co by měli jejich potomci do budoucna znát a že kroužek není o hrách na počítači.

Foto: soutezapodnikej.cz

Tým žáků OA Žatec svým projektem oslovil porotu ústeckého finále

Datum: 10. 1. 2020

Čtvrtý ročník Soutěž & Podnikej již zná v pořadí osmého regionálního finalistu. Stal se jím projekt Ticker Print, za kterým stojí mladý pár David Reininger (maturant OA Žatec z loňského roku) a Monika Starečková (žákyně 3. ročníku OA Žatec oboru sociální činnost). V Ústí nad Labem dokázali zvítězit v konkurenci dalších sedmi projektů.

Karate leták

Karatisté děkují za podporu a začínají s náborem nových členů

Datum: 9. 1. 2020

Klub Sakura Karate-do Žatec začíná letos svou již 32. sezónu. Od 6. ledna1 2020 zahájil nábor nových žáků, ve věku od 6 let, který potrvá do 6.2.2020.

Kája Korf s pohárem pro vítěze

Titáni před Vánoci vyhráli 13 zápasů a získali 4 prvenství

Datum: 8. 1. 2020

Krátce před Vánoci se konal v mostecké sportovní hale mezinárodní turnaj mládeže v kickboxu CHRISTMASCUP 2019. Žatečtí bojovníci na něm získali celkem čtyři prvenství a celkově jako klub skončili s třetím nejvyšším počtem medailí.

Marek Koutník (vpravo) s Janem Koukalem

Marka Koutníka na turnaji v Mostě zastavila squashová legenda Jan Koukal

Datum: 7. 1. 2020

Žatecký squashista Marek Koutník o víkendu obhajoval na turnaji kategorie B mužů své loňské prvenství. I když se mu to nakonec nepodařilo, může být s účastí spokojený: Skončil celkově třetí poté, co jej v semifinále porazil Jan Koukal, česká squashová legenda a mnohonásobný mistr republiky.

Žatecké přípravy v Rakovníku

Žatecké fotbalové naděje společně bojovaly na turnaji v Rakovníku

Datum: 27. 12. 2019

V Rakovníku se před koncem roku konal fotbalový turnaj starších přípravek Redoby Tour 2019, kterého se zúčastnilo celkem 8 týmů ze 3 různých krajů České republiky. Výrazně se na něm prosadily oba zúčastněné žatecké celky, které obsadily druhé a třetí místo.

Ilustrační foto

Počet turistů neklesá, ale Chrám chmele a piva jich chce lákat ještě víc

Datum: 20. 12. 2019

K hlavním turistickým lákadlům Žatce patří už několik let Chrám chmele a piva (CHCHP), který je příspěvkovou organizací města. Společně s Chmelařským muzeem, jehož zakladatelem je družstvo Chmelařství, je CHCHP hlavním cílem pro turisty, již míří do Žatce kvůli jeho chmelařské tradici. Do konce listopadu chrám navštívilo přes deset tisíc návštěvníků, což je stejně jako za celý loňský rok.

Ilustrační foto

Adventní ohlédnutí z Mateřské školy speciální v Žatci

Datum: 17. 12. 2019

Adventní čas, doba zklidnění a rozjímání. Prosím, zastavte se a přečtěte si, co vše se již událo u nás, v Mateřské škole speciální v Žatci, v tomto školním roce.

Vítězové a pořadatelé turnaje

První žatecký zimní turnaj v tenise vyhrála dvojice Červený - Vrána

Datum: 17. 12. 2019

V areálu tenisového klubu Žatec se o víkendu uskutečnil první ročník Memoriálu Jaroslava Neubauera. Historicky prvního zimního turnaje v našem klubu se zúčastnilo 16 párů rozlosovaných do 4 skupin.

Zobrazeno 1-30 ze 45

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní rozhlas

Mobilní Rozhlas

Kontakty

Městský úřad Žatec          náměstí Svobody 1
438 24 Žatec                                 
tel., fax:
+420 415 736 111
+420 415 736 148

https://www.mesto-zatec.cz
epodatelna@mesto-zatec.cz
datová schránka: q7ebuu4
IČ:00265781
DIČ:CZ00265781
č.ú.:19-422481/0100

Turistické informace
nám. Svobody 149,
438 24 Žatec

tel./fax:
+420 415 736 156 
+420 415 736 111

infocentrum@mesto-zatec.cz
www.infozatec.cz