Pracovní skupina pro sportovní halu se inspirovala v Teplicích, Spořicích či Kadani
„Může to pro nás být vzor v tom, že jde o jednoduchou a účelnou stavbu. Zároveň se můžeme poučit i z toho, co by v Teplicích po zkušenostech s budováním haly dnes udělali jinak,“ vysvětlil smysl návštěvy v Teplicích místostarosta města Radim Laibl. Členové skupiny si ale prohlédli i haly v nedalekých Spořicích, v Kadani i v Dolních Břežanech.
V pracovní skupině je vedle místostarosty Gabriela Becková Drncová z Odboru rozvoje města, architekt Jiří Vaníček, Tomáš Votava za komisi tělovýchovy a sportu, Marcel Kollmann za komisi pro architekturu a regeneraci města. Zapisovatelkou je vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.
Skupina se od svého ustavení v loňském srpnu sešla už čtyřikrát a z její činnosti má například vyplynout zadání pro studii. Hala by měla mít rozměry hrací plochy 46 x 30 metrů, výšku 10 metrů a místa pro 600 diváků. Plocha by šla rozdělit na tři volejbalová hřiště a v zázemí má být 8 šaten, nářaďovna, jídelna či místnost pro setkávání.
Vedle technických parametrů ale sbírá skupina také informace, které jsou nutné pro další provoz a využívání haly. „Podle nás není nutná restaurace ani hotel. Ale byla by vhodná jednoduchá ubytovna nebo místo, kam lze jídlo v případě potřeby dovézt a zkonzumovat, aby se hala dala využívat i třeba pro soustředění. Zajímáme se také o financování a správu haly,“ dodal R. Laibl.
Předběžně se počítá s náklady na výstavbu přes 120 milionů korun s tím, že minimálně polovinu má pokrýt dotace od Národní sportovní agentury. O konkrétní podobě haly se bude teprve jednat. „Protože ale bude vznikat tzv. na zelené louce, bylo by podle mne dobré, aby návrh vzešel z architektonické soutěže,“ řekl R. Laibl. Tomáš Kassal
Datum poslední aktualizace: 18. 2. 2021 8:12