Problémy, které přináší život, a jejich řešení představil den služeb

Jaké sociální služby jsou v Žatci dostupné? Komu jsou určené a kdo je poskytuje? Odpovědi na tyto otázky se mohli dozvědět ve čtvrtek ve Staré papírně studenti zdejší obchodní akademie i zájemci z řad veřejnosti.

Těm všem byl určen Den sociálních a souvisejících služeb, který proběhl neobvyklou interaktivní formou.

První akci tohoto formátu uspořádaly pracovnice odboru sociálních věcí ve spolupráci s dalšími partnery, v jejichž čele bylo Sociální centrum pro rodinu. Právě to přišlo s interaktivní náplní programu, což bylo zajímavé především pro žáky obchodní akademie, studující sociální obor. „Na základě kazuistik představujeme různé problémy a kdo a jak je pomáhá řešit. Je to zajímavý přístup, na konkrétních příbězích ukazujeme, jaké životní situace v Žatci a okolí řešíme,“ vysvětlila smysl interaktivního programu Ivana Benešová ze Sociálního centra pro rodinu.

V rámci několika bloků poskytovatelé služeb, jichž se sešly dvě desítky, představili přes třicet různých příběhů. Na nich ukázali způsoby a možnosti řešení. Zajímavé je, že na odstranění některých problémů se může podílet více poskytovatelů služeb, což je ale v Žatci poměrně časté. Už proto, že všichni, kdo se ve Staré papírně sešli, tak se znají z různých akcí, o svých službách vzájemně ví a umí spolupracovat. Důležité ale je, aby se o nich dál dovídala i veřejnost, k čemuž například slouží Adresář poskytovatelů sociálních služeb.

Všem poskytovatelům služeb přišla na jejich setkání poděkovat starostka Zdeňka Hamousová. „Vaše práce je potřebná. Město Žatec ji oceňuje a také vždy oceňovat bude,“ zdůraznila.

Město podporuje poskytovatele sociálních služeb, kteří nabízejí důležitou, někdy přímo nezbytnou pomoc jeho občanům, dlouhodobě a systematicky. Kvůli tomu už mnoho let funguje Komunitní plánování sociálních služeb, které přispívá k tomu, aby v Žatci žádná důležitá služba sociálního charakteru nechyběla. Tomáš Kassal

Datum vložení: 10. 6. 2022 9:47
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2022 9:48