Průjezd Žatcem v Plzeňské ulici zkrášlily nové středy dvou okružních křižovatek

Dvě okružní křižovatky v Plzeňské ulici, u Kauflandu a pod pivovarem, mají definitivně novou podobu. Vedle květinové výzdoby získaly také nové dominanty, které jsou typické pro Žatec.

Kruhový objezd u Kauflandu, kudy se mimo jiné jede i k výzkumnému Chmelařskému institutu, zdobí symbol chmelnice. Dominantou křižovatky pod pivovarem je pak pivní sud s vyřezávaným znakem Žatce. „Na obou okružních křižovatkách už byla dokončena i stálá květinová výsadba. Dosazovat se budou během podzimu už jen cibuloviny, které vykvetou příští rok na jaře,“ potvrdila dokončení proměny obou křižovatek Martina Mrázková, jež má na Městském úřadě v Žatci na starosti zeleň ve městě.

Co zbývá v souvislosti s oběma křižovatkami ještě dořešit, je zajistit péči o rostoucí květiny a byliny, včetně pravidelného odstraňování plevele. To je odborná práce, kterou musejí provádět zahradníci, jichž je ale v Žatci nedostatek.

S proměnou okružních křižovatek v Žatci začalo město už loni, kdy dostaly novou podobu středy kruhových objezdů v Komenského aleji u Lidlu a evangelického kostela. Obě křižovatky v Plzeňské ulici získaly novou podobu v průběhu letošního léta.

Dokončená je také květinová výsadba v Husově ulici před poliklinikou. Stejně jako u kruhových objezdů ji zajistila zahradnická firma z Rakovníka. Záhon u polikliniky by měl díky různorodé výsadbě kvést od jara do podzimu, o údržbu se v tomto případě budou starat studenti žatecké zemědělské školy. (kas)

Datum vložení: 15. 9. 2021 8:25
Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2021 8:27