V Domově pro seniory dnes dostalo vakcínu proti Covid-19 celkem 110 klientů

Domov pro seniory

Personál Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem v Žatci dnes dopoledne proočkoval celkem 110 klientů obou pobytových zařízení. Druhá dávka vakcíny se bude v obou domovech aplikovat po čtyřech týdnech, konkrétně 16. března.

První očkování vakcínou mají po dnešku všichni senioři, kteří o ně měli zájem a jejichž zdravotní stav to dovolil – což byli téměř všichni. Očkovací látku značky Moderna dostal Domov pro seniory v Žatci od Ústeckého kraje díky spolupráci s očkovacím centrem v Nemocnici Žatec, která vakcíny pro seniory objednala.

Díky této spolupráci bude probíhat i očkování zájemců v obou domech s pečovatelskou službou, kde žije přes dvě stovky lidí a z nich asi 160 už o vakcínu projevilo zájem. „Jakmile budou vakcíny domluvené, pomůžeme s koordinací a přípravou očkování v obou pečovatelských domech,“ řekl Petr Antoni, ředitel Domova pro seniory a Pečovatelské služby Žatec.

Do žateckého domova pro seniory dodal kraj celkem 220 dávek vakcíny Moderna. Polovina byla využita dnes pro klienty. „Lidé už se těšili, předem se na očkován ptali. Očkování proběhlo v pořádku bez větších zdravotních komplikací. Jen u někoho se objevila drobnější reakce, jaká bývá běžná i u očkování proti chřipce, třeba zarudnutí místa vpichu,“ popsala očkování Irena Lukšová, vedoucí zdravotního úseku Domova pro seniory.

Druhá část vakcín bude ve čtvrtek využitá pro pracovníky domova, kterých se chce nechat očkovat asi padesátka. Zbytek vakcíny je možné využít pro ty, co se pro očkování rozhodnou později, nebo se proočkuje v rámci druhé dávky. „Tím bude dokončena plná účinnost očkování a naši klienti, kteří patří do nejvíc rizikové skupiny, budou chráněni. Onemocnění covid jsme u nás zažili, takže víme, co to obnáší a jsme rádi, že naši klienti budou v bezpečí,“ dodal ředitel domova Petr Antoni. Tomáš Kassal

Datum vložení: 16. 2. 2021 16:31
Datum poslední aktualizace: 19. 2. 2021 11:41