Vyhlášení nejlepších sportovců. Osobností je tenisový trenér Bohumír Linka

Nejlepší sportovce města Žatce za rok 2022 vyhlásila Komise tělovýchovy a sportu při Radě města Žatec ve středu odpoledne v Galerii Sladovna.

Slavnostní předávání cen zahájil starosta Žatce Radim Laibl. „Gratuluji všem, které oceňujeme jako nejlepší sportovce. Do budoucna plánujeme s anketou nějaké změny, věřím, že se vám budou líbit. Přeji vám hodně štěstí v životě sportovním, ale i osobním,“ řekl starosta.

Po něm všechny pozdravil také předseda sportovní komise Dušan Volráb, jenž připomněl, že oceněné úspěch nejsou jen zásluhou samotných sportovců. „Děkuji všem, kdo se věnují sportu. Nejen vám, sportovcům, kteří už jste něčeho dosáhli, ale i těm, kteří se věnují vašemu trénování a tomu, že jste se někam dostali. Chci hlavně poděkovat trenérům, ať už těm licencovaným nebo těm z řad rodičů, že dávají sportu své úsilí a energii a věnují se vám,“ zdůraznil D. Volráb, který zároveň uvedl, že podle statistik se v Žatci pravidelně věnuje aktivně sportu přes tisíc dětí.

Ceny na pódiu předávali mladí moderátoři Tomáš Zelinka a Jan Karas, kteří každého oceněného také představili v krátkém rozhovoru. Slavnostní odpoledne doplnil hudebním vystoupením mladý žatecký raper Josef Kozlovský vystupující pod uměleckým jménem Pepe Music.

Největší potlesk sklidil na závěr programu Bohumír Linka, který se jako tenisový trenér stal Osobností sportu. Bohumír Linka je zakladatelem a čestným předsedou tenisového klubu v Žatci, zasloužil se o výchovu a rozvoj řady zdejších tenistů. Dodnes tenis aktivně hraje, i když už používá víc zkušeností než fyzických předností. „Od běhání je tam vždycky někdo mladší a já to jenom ukončuju,“ rozesmál publikum oblíbený trenér. (kas)

Nejlepší sportovci města Žatce za rok 2022

Mládež