Zastupitelé schválili podmínky a možnost čerpání investičního úvěru

Ilustrační foto

Čtyři desítky bodů projednali žatečtí zastupitelé na svém prvním letošním zasedání, které proběhlo včera večer a trvalo déle než šest hodin. Asi nejvýznamnějším usnesením, které zastupitelstvo schválilo, je možnost čerpání finančního úvěru až do výše 300 milionů Kč.

Úvěr od Komerční banky má především pomoci zrychlit rozvoj města. Záměr zastupitelstva pro financování investičních akcí úvěrem je půjčené peníze využít na akce podpořené dotací.

V bodě Vystoupení veřejnosti si zastupitelé vyslechli vyjádření obyvatel Stroupečské ulice, kterým se nelíbí projekt participativního rozpočtu na uzavření železného mostu přes Ohři v letních měsících. Zástupci společnosti HP-Pelzer slíbili, že ještě letos by měla být postavena nová expediční hala a naznačili termíny, kdy by měly být zkolaudovány další dvě haly, které firma používá k výrobě bez patřičného stavebního povolení.

Z informací Žatecké teplárenské a Nemocnice Žatec vyplynulo, že obě městské společnosti hospodařily loni s kladným hospodářským výsledkem.

Zastupitelstvo města odmítlo nabytí kulturních domů Moskva a Lidový dům, ani jeden tedy nebude odkupovat od současných majitelů.

Zastupitelé schválili prodej pozemku v těsné blízkosti parku Bufo, kde kupující hodlá postavit rodinný dům, vedle něj i útulek pro kočky. Cesta, která umožňuje veřejnosti procházky v lokalitě, bude i nadále volně přístupná.

Zastupitelstvo schválilo rozpočtové opatření ve výší 2,3 milionu korun na projektovou dokumentaci restaurace Chaloupka a zázemí fotbalového klubu Slavoj Žatec.

Zastupitelé schválili žádost o krajskou dotaci, díky které by Žatec získal 1,25 milionu na opravu střechy domu čp. 126 v centru města. Dotace pokryje část dvoumilionového nákladu na opravu střechy domu, v němž město hodlá vybudovat osm nových bytů. Tomáš Kassal

Datum vložení: 18. 2. 2022 9:37
Datum poslední aktualizace: 23. 2. 2022 8:37