Žatečané už mohou využívat nové vybavení podél cyklostezky u Ohře

Město Žatec vybudovalo podél cyklostezky u Ohře nová odpočinková a relaxační místa. Žatec za mobiliář, který veřejnosti nabídne víc zábavy, poučení i pohodlí, zaplatí přes 1 milion korun.

Polovinu částky pokryje dotace z prostředků státního rozpočtu České Republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj v rámci projektu "Doplnění mobiliáře cyklostezky v Žatci - zvýšení uživatelského komfortu".

Konkrétně se jedná o dvě kompletní odpočinková místa s altány a posezením. Jedno je v prostoru, kde v současné době končí hotová cyklostezka směrem na Stroupeč, vzniklo u něj i posezení s ohništěm. Druhé je poblíž hřiště s umělým trávníkem, u něj například vyrostlo nové veřejné griloviště.

Podél cyklostezky se pak objevila další odpočinková místa s lavičkami, odpadkové koše či informační mapy nebo herní prvky pro děti v podobě houpaček či kladin. Na každé straně řeky zhruba na úrovni stadionu Slavoje jsou dva cykloboxy – otevřené budou od posledního listopadového týdne. Většina nových prvků je ze dřeva, pouze grilovací sestava za lávkou přes řeku u loděnice je betonová.

Vedle dotačního projektu město Žatec díky spolupráci s dalšími partnery doplnilo k cyklostezce i další vylepšení. Ekologické centrum dodalo originální ohniště, které je právě u nového altánu poblíž železničního mostu směrem na Stroupeč. Vyzkoušená spolupráce Žatce s Věznicí Nové Sedlo má další výsledky, konkrétně v podobě kladin pro děti nebo stojanu na kola. Odsouzení z Nového Sedla vyráběli věci z akátového dřeva, které jim dodalo město. Chmelový rozcestník, který bude umístěn u zimoviště labutí, si vzali za své žatečtí skauti. Připravují podklady pro ukazatele včetně určení směru.

Vše je vyrobené a upravené tak, aby mobiliář působil příjemně, ale zároveň odolával nepřízni počasí. Nové vybavení má zpříjemnit Žatečanům procházky či cyklistické projížďky podél Ohře.

Na samotných obyvatelích města nyní je, jak dlouho nové vybavení u cyklostezky bude sloužit a v jakém stavu bude. Právě kvůli odpadkům přibyly nové odpadkové koše, je tedy zbytečné je odhazovat na zem. (kas)

Datum vložení: 20. 11. 2020 12:37
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2020 16:58