město Žatec
Královské město

Firma HP-Pelzer oznámila konec svého působení v Žatci

Ilustrační foto

Společnost HP-Pelzer oznámila odchod ze Žatce a hodlá svou výrobu přesunout do Kadaně. Pro Žatec to znamená na jednu stranu odchod významného zaměstnavatele, na druhou stranu ale také konec výroby, která přinášela okolí řadu problémů.

Ze Žatce do Kadaně by se mělo přesunout přes pět stovek zaměstnanců. Kmenoví pracovníci firmy se mohou rozhodnout, zda budou dojíždět do nedalekého města, vedení společnosti o ně stojí. Agenturní pracovníci přecházejí do Kadaně určitě, firma tak má jistotu, že minimálně část zapracovaných a ověřených zaměstnanců bude mít k dispozici i nadále.

Zkušenosti Žatečanů s firmou HP-Pelzer byly v minulosti různé, stejně pestré jsou tak nyní názory na odchod společnosti ze Žatce. „Setkávám se a debatuji s různými skupinami lidí, názory jsou různé. Někdo to hodnotí z celkového pohledu, že není dobře, když z města odchází tak významný a dlouholetý zaměstnavatel. Ale určitě se uleví těm, kdo bydlí v sousedství a kdo byli dlouhodobě obtěžováni provozem areálu,“ zaznamenala starostka Žatce Zdeňka Hamousová různé pohledy na konec firmy ve městě.

Blížící se konec působení HP-Pelzer přináší pro město novou situaci. Bude se hledat nový uživatel areálu, který patří společnosti HP-Pelzer. Ta už ale oznámila vedení města, že uvítá pomoc či kontakty při hledání nového provozovatele. Základní podmínka pro využití je jednoduchá: „V areálu může být podle územního plánu, a je to tak už desítky let, lehká průmyslová výroba,“ vysvětlila Z. Hamousová. Kdo to ale bude, to zatím nikdo netuší.

Jisté je, že objekty, které má firma v areálu odstranit z rozhodnutí stavebního úřadu, musí opravdu zmizet. „Rozhodnutí, která byla vydána, ta platí. Město objekty určitě odstraňovat nebude, to je povinnost majitele.“ zdůraznila starostka. Všechna řízení o odstranění staveb přitom ještě ukončena nebyla, některá se stále ještě vedou.

Odchodem firmy se městu vrátí k užívání Raisova ulice, kterou měl HP-Pelzer pronajatou. Co se bude v areálu po obou stranách ulice dál dít, o tom rozhodnou záměry nového uživatele. Město ale počítá s tím, že samotnou Raisovu ulici by bylo vhodné využít v rámci cykloturistiky. Tomáš Kassal

Datum vložení: 25. 8. 2022 9:10
Datum poslední aktualizace: 25. 8. 2022 9:16
Autor: Tomáš Kassal

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní rozhlas

Mobilní Rozhlas

ČEZ Odstávky

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Kontakty

Městský úřad Žatec          náměstí Svobody 1
438 01 Žatec                                 
tel., fax:
+420 415 736 111
+420 415 736 148

https://www.mesto-zatec.cz
epodatelna@mesto-zatec.cz
datová schránka: q7ebuu4
IČ:00265781
DIČ:CZ00265781
č.ú.:19-422481/0100

Turistické informace
nám. Svobody 149,
438 01 Žatec

tel./fax:
+420 415 736 156 
+420 415 736 111

infocentrum@mesto-zatec.cz
www.infozatec.cz