Nejúspěšnější sportovci města převzali ocenění v Klášterní zahradě

Vyhlášení nejlepších sportovců města Žatce proběhlo včera odpoledne v Klášterní zahradě.

Kvůli mnoha proticovidovým omezením se v roce 2020 řada sportovních soutěžní nekonala, jiné akce byly zkrácené či přerušené. Některé soutěže ale proběhly a žatečtí sportovci se na nich prosadili. Proto si ocenění, včetně finanční podpory ve výši 5 tisíc Kč, každý z nich zasloužil. „Protože sportovních akcí bylo méně, je i méně oceněných. Ale chtěli jsme vyhlášením zdůraznit, že se sportuje dál,“ řekl předseda sportovní komise Jiří Karas. Novinkou vyhlášení bylo, že ocenění dostali zajímavé dřevěné plakety místo dřívějších ocenění vytištěných na papíře.

O předávání ocenění se postarali starostka Žatce Zdeňka Hamousová a místostarosta Radim Laibl. Starostka Z. Hamousová zdůraznila význam sportu pro život všech lidí, od získání smyslu pro disciplínu a pravidla až po pozitivní vliv na naše zdraví. Místostarosta pak popsal, jaké investice v oblasti sportu město Žatec chystá. „Připravili jsme architektonickou soutěž na stavbu sportovní haly, pokračují přípravy stavby cyklostezky. Podali jsme žádosti o dotace na rekonstrukci loděnice, hřiště u ZŠ Jižní nebo kuželny. Chceme sport stále rozvíjet,“ řekl Radim Laibl.

Zvláštní cenu pro osobnost sportu, kterou in memoriam obdržel Miloslav Sklenka, předala jeho synovi členka sportovní komise Irena Wilferová.

Kategorie mládeže

Lenka Bešíková (plavání, SK Jazzmani Žatec) – 1. místo na 100 m znak na Mistrovství ČR juniorů

Lucie Nesnídalová (kanoistika, TJ Loděnice Žatec) – 3. místo na Mistrrovství Evropy juniorů, 2. místo na Mistrovství ČR dorostu

Kristián Balon (plavání, SK Jazzmani Žatec) – 3. místo na 50 m prsa na MČR dospělých