Při Festivalu sportu si děti mohly vyzkoušet, co by je bavilo

První Festival sportu, který připravilo město Žatec společně s komisí sportu a tělovýchovy, proběhl v neděli odpoledne na stadionu Mládí. Přehlídka sportů, které lze ve městě provozovat, přilákala stovky účastníků.

Festival se konal především jako představení sportovních aktivit, které různé kluby a spolky v Žatci organizují. „Chtěli jsme především ukázat, jaké různé sporty tady máme. Ale zároveň by měla akce fungovat i jako nábor do klubů. Děti si mohou vyzkoušet, co je baví, a s rodiči vybrat, jakému sportu se chtějí věnovat,“ popsal dva hlavní smysly Festivalu sportu místostarosta Žatce Radim Laibl.

Celá akce by se měla pravidelně opakovat, přičemž třeba termín či program se může vyvíjet. Nabídku Festivalu sportu mohou ovlivnit jak samotné sportovní oddíly, tak nápady od veřejnosti. Za úvahu třeba stojí, zda festival časem neposunout do zářijového termínu, kdy se na začátku školního roku rodiče rozhodují o kroužcích pro své děti. Pro červen naopak mluví stabilnější počasí. „Ale to jsou právě věci, o kterým ještě budeme uvažovat, možné je všechno. Důležité je, aby se Festival sportu stal tradiční akcí a časem by pak měl mít stálý termín,“ dodal R. Laibl.

Na stadionu Mládí se představily jak kolektivní sporty, jako fotbal, volejbal či národní házená, tak individuální – plavání, atletika, moderní gymnastika, kuželky či vodní slalom a kuželky. Nechyběly ani ukázky bojových sportů, tedy thai boxu, sebeobrany a karate.

V průběhu odpoledne si mohly děti za dohledu rodičů a hlavně s asistencí trenérů vyzkoušet sporty, které je zaujaly. Zástupci jednotlivých sportů či klubů zároveň prozradili u mikrofonu třeba kde trénují nebo jaký je o jejich nabídku zájem.

Přestože minulé dva roky ovlivnila proticovidová opatření, která omezovala i sport, veřejnost na pohyb nezanevřela. Naopak některé oddíly nyní pociťují dokonce zvýšený zájem, což se týká třeba volejbalu. Potěšitelná byla také informace o spolupráci mezi některými oddíly. „Hodně spolupracujeme třeba s Cobrou nebo atlety, navzájem si zpestřujeme své tréninky,“ vysvětloval Radek Záhrobský, jeden z trenérů fotbalového SKJ Junioru Žatec.

První Festival sportu na Mládí byl nejen ukázkou možných sportovních aktivit v Žatci, ale stal se také přehlídkou úspěchů – v jeho závěru byli vyhlášeni nejlepší sportovci města za minulý rok. Nechyběly ani informace o budoucnosti - účastníci festivalu si mohli prohlédnout vizualizace, jak by mohla vypadat plánová sportovní hala. Tomáš Kassal

Datum vložení: 6. 6. 2022 10:07
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2022 10:09