První ročník Popfestu vyhrála ZUŠ Rakovník, bavily ale všechny soubory

Výbornou atmosféru měl včera 1. ročník Popfestu, který v Letním kině v Žatci pro umělecké školy společně pořádaly Městské divadlo a ZUŠ Žatec. Ceny nejlepším souborům i jednotlivcům předávala místostarostka Žatce Jaroslava Veselá. Nejvíce ocenění posbírali žáci a soubory ZUŠ Rakovník.

Úroveň festivalu i jeho atmosféru chválila Alžběta Urbancová z pořádající Základní umělecké školy Žatec: „Jako pořadatelé jsme velmi spokojení. Potěšil nás hlavně zájem škol a školek, které zejména dopoledne zaplnily hlediště, děti tancovaly i před pódiem.“

ZUŠ Žatec už v minulých letech pořádala jazzové setkání souborů uměleckých škol, Jazzfest. Letos poprvé připravila alternativu pro jiný hudební žánr. V dalších letech se počítá s tím, že oba festivaly, jazzový a popový, se budou pravidelně střídat.

A kdo byl v Letním kině nejlepší? Z hlediska ohlasu diváků určitě domácí The Little bit Band. Ve skutečnosti se ale líbila všechna vystoupení. Vrcholem pak byl koncert hosta festivalu, populární skupiny Laura a její tygři.

Odborná porota rozdala několik vlastních ocenění, na závěr pak byly vyhlášeny nejlepší soubory. (kas)

Výsledky:

Cena poroty za originální využití midi nástrojů: Extra-f-ordinary Brass Band, Český Brod

Cena poroty za složení dechové sekce. Kapybary, Podbořany

Cena poroty za přínosný výkon baskytaristy: Kapela p. uč. Říhovského, Podbořany

Cena poroty za sólovou kytaru a pěvecký výkon: The Little bit Band, ZUŠ Žatec

Cena poroty za originální kombinaci kytarového souboru s flétnovou sekcí: The Fallig guitars, ZUŠ Žatec

Cena poroty za nejlepší provedení povinné skladby: FF Bandík, Brandýs nad Labem

Cena poroty za vynikající pěvecké výkony: Grippeds, ZUŠ Rakovník

Cena poroty za výběr repertoáru, aranžmá skladeb a energický výkon kapely: Smallpeople, ZUŠ Rakovník

Cena poroty za pěvecký výkon ve skladbě Sweet Home Chicago: ZUŠKApela, ZUŠ Klášterec nad Ohří

Celkové pořadí: