Zastupitelé schválili peníze na Generel rozvoje Nemocnice Žatec

Ilustrační foto

Říjnový program Zastupitelstva města Žatce měl relativně kratší program, který nepřinesl tolik závazných usnesení jako jindy. O to více zastupitelé diskutovali o důležitých rozvojových záležitostech.

Už na úvod zastupitelstva se při vystoupení veřejnosti debatovalo například o sportovní hale. Diskuze byla především na téma, zda bude u plánované haly, jejíž podoba má vzejít z architektonické soutěže, dostatek rozvojových ploch pro další venkovní hřiště.

Další debata se vedla o prodeji bytů v ulici Dr. Václava Kůrky, kde zastupitelé nájemníkům potvrdili, že město má zájem jim požadované byty prodat. I nadále se ale bude jednat o tom, jaká má být cena bytů, jež se začaly stavět na konci 90. let.

Třetí větší diskuze byla o plánech HP-Pelzer v lokalitě u hlavního nádraží. Zástupci společnosti například upozornili, že zahájení stavby expediční haly se zatím posouvá v čase kvůli navýšení cen ve stavebnictví.

Z přijatých usnesení:

Zastupitelstvo města vydává změnu Územního plánu číslo 11. Z této změny například vyplývá, že na území města nelze těžit nerosty či stavět větrné, malé vodní nebo fotovoltaické elektrárny. Povoleny jsou pouze fotovoltaické panely pro vlastní spotřebu elektřiny, třeba na střechách rodinných domů.

Zastupitelstvo schválilo rozpočtovou změnu, jíž přijímá částku 3,2 milionu Kč na rekonstrukci radnice. Šlo o administrativní zapojení větší dotace, než s kterou se původně počítalo v rozpočtu. Celkově nakonec město získalo dotaci ve výši 28,2 milionu Kč.

Zastupitelstvo schválilo rozpočtovou změnu, díky níž se může začít připravovat Generel rozvoje Nemocnice Žatec. Díky schválené částce 2,2 milionu Kč se začne připravovat studie, která je nutná pro vznik budoucích projektů na rozvoj nemocnice. Týká se to například vybudování urgentního příjmu, modernizace oddělení následné péče nebo nového dětského oddělení. Tomáš Kassal

Datum vložení: 15. 10. 2021 9:41
Datum poslední aktualizace: 15. 10. 2021 9:43