Restaurace Chaloupka a zázemí FK Slavoj Žatec

Restaurace Chaloupka a zázemí FK Slavoj Žatec

Hlavním bodem pro tento návrh byla řeka Ohře a její příjemné prostředí a hřiště fotbalového klubu. Stavba měla také připomínat chaloupku dle původního a stálého názvu.

Restaurace Chaloupka a zázemí FK Slavoj Žatec

Zpracovatel: Ing. arch. Čermák, Ing. Lenka Takeda

Vycházelo se také ze stávající budovy, která měla ve své původní podobně terasy z více stran a byla dlouhá téměř po celé šířce hřiště. Jelikož jde o bývalou plovárnu, byla tato budova postavena nad stávající terén ve výšce cca 1,2 m. Tento koncept se v novém návrhu zachoval.

Objekt se dělí na dvě části – restaurace Chaloupka a zázemí fotbalového klubu Slavoj. Obě části jsou materiálově řešeny stejně a jsou propojené tak, že mají stejný ráz a komunikují mezi sebou terasami. Hmotově jsou tyto dvě části zvýrazněny kolmo postavenými budovami se štíty mířícími ke hřišti. Změna hmoty dává celému objektu zajímavost a rozbíjí dlouhou délku hlavní části budovy. Vedle hlavní budovy je také navržen objekt s veřejným WC a sklady, který má opět sedlovou střechu mířící ke hřišti. Objekt je opět navržen ze stejného materiálu jako hlavní budova.

Lehké zastřešení teras je navrženo pro příjemnější posezení i v případě horšího počasí. Terasy dávají návrhu vzduch a možnost otevření části areálu pro veřejnost. Z východní strany je u vstupu také prostor pro dětské prvky.

Vstup do areálu fotbalového hřiště je však uzavřen vraty u pokladen a na nově navržené komunikaci u potoka dle přání klubu Slavoj.

Kolem objektu je navržena úprava zeleně a nový prostor laviček a mola s lodičkami u řeky. Kolemjdoucí si tak mohou nejen příjemné prostředí na terase, ale také na lavičkách s bližším výhledem na řeku.

Chaloupka 1Chaloupka 2

Datum vložení: 20. 1. 2022 8:50